XXXIII Niedziela Zwykła

17 listopada 2019 r.

Przeżywamy XXXIII niedzielę zwykłą. Bóg zapłać za ofiary składane w ubiegłą niedziele na cele parafialne. Dzisiejsza niedziela z woli Ojca Świętego jest to Światowy Dzień Ubogich. W ramach prowadzonej przez Caritas akcji „Chleb za chleb”, po Mszach świętych będzie można wspomóc potrzebujących, nabywając symboliczny „Chlebek miłosierdzia”. Dziękuję Paniom za zaangażowanie się w dzieło miłosierdzia. Zapraszam kolejne osoby chętne do włączenia się w działalność parafialnej Caritas.

W poniedziałek przypada wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny. Jest to patronalne święto Ruchu Czystych Serc.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jednocześnie będzie to niedziela synodalna i ostatnia niedziela roku liturgicznego. Jest to patronalne święto Liturgicznej Służby ołtarza oraz święto Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Na Mszy świętej o godz. 11.00 – uroczysty obrzęd błogosławieństwa nowych ministrantów. Otoczmy modlitwą całą Liturgiczną Służbę Ołtarza.

Msze święte w tym tygodniu:

  • w poniedziałek, we wtorek, w czwartek i w sobotę — Msza święta o godz. 7.30.
  • w środę Msza święta i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Brunarach o godz. 16.00. W Czarnej o godz. 15.00.
  • w piątek Msza święta i Koronka do Bożego Miłosierdzia w Brunarach o godz. 16.00. W Czarnej o godz. 15.00.

Msze święte od tego tygodnia — w dni powszednie będą w kaplicy na plebanii.

W piątek na Mszy świętej w Brunarach o godz. 16.00 spotkanie młodzieży z klasy VIII wraz z rodzicami w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

Duszpasterstwo Młodzieży naszego dekanatu organizuje wyjazd młodzieży na europejskie spotkanie Taize, które w tym roku będzie we Wrocławiu (od 28 grudnia do 1 stycznia). Zgłoszenia przyjmuje Ks. wikariusz z Szymbarku.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam do Stołu Pańskiego. Szczęść Boże!!!