Intencje Mszy Świętych – 09.08 – 15.08.2021

Czwartek 12.08.

7.30: + Adam Stachura – z int. uczestników pogrzebu

Brunary:

18.00: W int. Julii Święs – w 18 rocz. urodzin z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o Boże błogosławieństwo – przez wstawiennictwo Matki Bożej – z int. rodziców i rodzeństwa

17.00: + Maria Gambal – z int. uczestników pogrzebu

7.30: ++ za wypominanych

Niedziela 15.08. – Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Odpust parafialny

8.00: + Jerzy Brzozowski

11.00: W int. Parafii

15.00: + Marianna

Ks. Franciszek poza parafią: + Józefa (f) Radzik – greg.

XIX Niedziela Zwykła

8 sierpnia 2021 r.

1. Przeżywamy XIX Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Jest to druga niedziela sierpnia. Po prymarii i w Czarnej zmiana tajemnic Różańca Świętego. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na cele parafialne. Bóg zapłać.
  2. Msze święte w tygodniu:
    a. w poniedziałek, we wtorek, w czwartek i w sobotę w Brunarach o godz. 7.30.
    b. w środę i w piątek – w Brunarach o godz. 18.00 a w Czarnej o godz. 17.00.
  3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywamy:
    a. w poniedziałek – św. Teresy Benedykty o Krzyża, dziewicy i męczennicy
    b. we wtorek – św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
    c. w środę św. Klary, dziewicy
    d. w sobotę – św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika.
  4. We wtorek od godz. 18.00 do 19.00 w kaplicy na plebanii Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
  5. W przyszłą niedzielę – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – w naszej parafii to Uroczystość Odpustowa. Serdecznie wszystkich zapraszam. Msze Święte w Kościele parafialnym o 8.00 i o godz. 11.00 – uroczysta Suma odpustowa i poświęcenie wieńca żniwnego. Po południu w Czarnej o godz. 15.00. Po każdej Mszy Świętej poświęcenie ziół i kwiatów.

Msze święte wraz z Sumą odpustową oraz słowo Boże wygłosi Ks. Zbigniew KRUCZYŃSKI – wikariusz parafii Borowa koło Mielca. Po sumie i procesji Konkurs na „Tradycyjny Bukiet Zielny” i wręczenie nagród. Regulamin konkursu znajduje się na tablicy ogłoszeń w przedsionku świątyni. Zachęcam do udziału.

O przygotowanie odpustu proszę w tym roku Parafianki i Parafian z Brunar Wyżnych. Proszę Panie, które to czyniły w minionych latach, o przygotowanie i przeprowadzenie konkursu na najpiękniejszy bukiet zielny. Zapraszam Liturgiczną Służbę Ołtarza, Dziewczęcą Służbę Maryjną oraz młodzież z Grupy Apostolskiej. O uświetnienie liturgii proszę Ochotniczą Straż Pożarną, niosących feretrony i sztandary, dzieci, które w tym roku przyjęły I Komunię Świętą w strojach oraz dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące dzwonkami. Nasza parafia cieszy się dużą liczbą dzieci i młodzieży, niechaj włączą się oni w przeżycie parafialnego odpustu. Proszę rodziców, aby zachęcili swoje dzieci.

1. Spowiedź święta przed odpustem w sobotę:
    a. w Brunarach – od godz. 8.00 do 9.00
    b. w Czarnej – od godz. 9.30 do 10.00.
    Przyjmijmy z ufnością sakrament pokuty, abyśmy napełnieni Bożą miłością i radością mogli świętować odpust parafialny i otrzymać Boże łaski.
  1. Sprzątanie kościoła przed odpustem w sobotę – po spowiedzi czyli od godz. 9.00. Proszę, aby parafianie z Brunar Wyżnych licznie zaangażowali się przygotowanie świątyni do uroczystości odpustowej.
  2. Próba liturgii dla lektorów, ministrantów i dziewcząt ze Służby Maryjnej we środę i w piątek po Mszy świętej wieczornej. Proszę dzieci i młodzież, aby uczestniczyli w tych spotkaniach.
  3. Przygotujmy Parafię przez przyozdobienie kapliczek i przydrożnych krzyży.
  4. W przyszłą niedzielę – 15 sierpnia w kościele pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Poznaniu nasza Rodaczka siostra Marta MATUŁA złoży Wieczyste Śluby w Zgromadzeniu Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej. Otoczmy siostrę Martę oraz jej 2 współsiostry modlitwą całej naszej wspólnoty parafialnej.
    Módlmy się także o nowe powołania do służby Bożej z naszej parafii tak spośród młodzieży żeńskiej jak i młodzieży męskiej.
  1. W tym tygodniu – w piątek przed odpustem udam się do chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.00 tak jak to było w minionym tygodniu (najpierw Brunary Niżne, później Jaśkowa, następnie Brunary Wyżne i na zakończenie Czarna).

Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszamy do Stołu Pańskiego. Szczęść Boże!!!