Intencje Mszy Świętych – 30.08 – 05.09.2021

Poniedziałek 30.08.

7.30: ++ Maria i Ludwik Witek

Ks. Franciszek poza parafią: + Józefa Radzik – greg. (ostatnia)

7.30: + Kazimierz Matuszyk – z int. Beaty i Józefa Stróżyk z rodziną

Środa 01.09.

Brunary:

8.00: W intencji dzieci i młodzieży oraz nauczycieli – na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego.

18.00: + Grzegorz Tomera – z int. taty Władysława Tomery

17.00: + Kinga Liszka – z int. kuzynki Anny Gryboś z rodziną

Czwartek 02.09.

18.00: ++ Wojciech i Zofia Druzik

17.00: + Jan Jeliński – z int. córki Anny

Brunary:

18.00: ++ Eugeniusz, Helena, Franciszek i Kazimierz Stróżyk – z int. Zbigniewa i Heleny Święs

17.00: + Kinga Liszka – z int. członkiń Róży pani Ligęzowej

7.30: W int. Jolanty i Piotra Brońskich – w rocz. sakramentu małżeństwa – z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o błogosławieństwo Boże przez wstawiennictwo Matki Bożej

Niedziela 05.09.

8.00: + Jerzy Brzozowski

11.00: W int. Klaudii i Pawła Chmielowskich – w 6 rocz. sakramentu małżeństwa – z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o błogosławieństwo Boże przez wstawiennictwo Matki Bożej

9.30:

1. W int. Katarzyny i Józefa Liszka – w 5 rocz. sakramentu małżeństwa – z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o błogosławieństwo Boże przez wstawiennictwo Matki Bożej
  1. W int. Rodzin – o błogosławieństwo Boże (peregrynacja)

XXII Niedziela Zwykła

29 sierpnia 2021 r.

1. Przeżywamy XXII Niedzielę Zwykłą. Jest to ostatnia niedziela wakacyjna i równocześnie kolejna niedziela synodalna.
  2. Msze święte w tygodniu:
    a. w poniedziałek, we wtorek i w sobotę w Brunarach o godz. 7.30.
    b. w środę, w czwartek i w piątek – w Brunarach o godz. 18.00 a w Czarnej o godz. 17.00.
  3. We środę rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Msza święta w kościele parafialnym o godz. 8.00. O godz. 9.00 – spotkanie w szkole. Dzieci z Czarnej niech przyjdą na rozpoczęcie roku szkolnego na Mszę świętą albo do Brunar na godz. 8.00 albo na Mszę świętą wieczorną o godz. 17.00 do Czarnej. Proszę, aby każdy uczeń rozpoczął naukę z Panem Bogiem. Rodziców proszę, aby zachęcili swoje dzieci.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
    W I czwartek Msza święta i modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne w Brunarach o godz. 18.00 a w Czarnej o godz. 17.00.
    W I piątek miesiąca Msza święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w Brunarach o godz. 18.00 a w Czarnej o godz. 17.00
    Spowiedź święta – w Brunarach we środę, we czwartek i w piątek godzinę przed Mszą świętą natomiast w Czarnej pół godziny przed Mszą świętą. Zachęcam do korzystania ze spowiedzi świętej.
    W I sobotę miesiąca Msza święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 7.30.
    Do chorych z posługą sakramentalną kapłan uda się w I piątek miesiąca w Brunarach o godz. 8.00 a w Czarnej po Mszy świętej.
  1. Adoracja Pana Jezusa w Eucharystii w tym tygodniu wyjątkowo we środę o godz. 17.00 w kościele parafialnym.
  2. W sobotę dzieci z klasy IV i z klasy V udadzą się na tradycyjną pielgrzymkę dziękczynną po I Komunii Świętej do sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Pielgrzymka z racji pandemii nie mogła odbyć się wcześniej. Zachęcam, aby z dziećmi jechał ktoś z rodziców – jeśli to jest możliwe. Wyjazd o godz. 6.30. Dzieci nie biorą strojów komunijnych. Koszt przejazdu 30 złotych od osoby.
  3. W niedzielę rozpocznie się Nawiedzenie cudownego wizerunku Św. Józefa w Czarnej. Msza święta w intencji rodzin, które przeżywają nawiedzenie w niedziele o godz. 9.30 a w dni powszednie o godz. 17.00.
    Niechaj będzie to czas łaski dla poszczególnych rodzin, przystąpmy z okazji nawiedzenia całymi rodzinami do spowiedzi świętej i przyjmujmy do serc Pana Jezusa w Eucharystii, abyśmy mogli otrzymać potrzebne łaski, wypełnijmy te dni modlitwą za swoje rodziny, pojednaniem i przebaczeniem między domownikami oraz w sąsiedztwach. Niech to będzie również czas pogłębienia naszego związku z parafią, która jest rodziną rodzin.
    Nawiedzenie rozpoczyna się:
    a. od państwa Babula w kierunku kościoła (I obraz) do państwa Ligęza
    b. od państwa Krok w górę do spotkania (II obraz)
    c. od państwa Pasiut (od strony Uścia Gorlickiego) w kierunku kościoła do spotkania (III obraz).

Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszamy do Stołu Pańskiego. Szczęść Boże!!!