Intencje Mszy Świętych – 06.09 – 12.09.2021

Poniedziałek 06.09.

Brunary:

7.30: W int. Małgorzaty i Antoniego Sekuła – w 30 rocz. sakramentu małżeństwa – z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o błogosławieństwo Boże przez wstawiennictwo Matki Bożej – z int.  dzieci

7.30:

1. ++ Katarzyna i Rudolf Święs – w 5 rocz. śm. Rudolfa – z int. córki Marii z rodziną
  1. + Adam Stachura – z int. Józefa i Stanisławy Klag z Jastrzębia

Środa 08.09.

18.00: ++ Katarzyna i Rudolf Święs – z int. córki Bernadety z rodziną

17.00: + Kinga Liszka – z int. kuzyna Sławomira Drozdowskiego

Czwartek 09.09.

7.30:

1. O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Stanisławy Czaja – przez wstawiennictwo Matki Bożej
  1. + Adam Stachura – z int. Agnieszki i Bogdana Klimczak z rodziną z Jastrzębia

18.00: ++ Maria i Jan Spólnik – z int. córki Franciszki

17.00: ++ Anna i Jan Chmielowski

7.30: + Kazimierz Matuszyk – z int. sąsiadów Petrylów

Czarna:

17.00: W int. rodzin (peregrynacja)

Niedziela 12.09.

8.00: ++ Janina i Bogdan Niemiec – w rocz. śm. – z int. siostry Anny

11.00: W int. Martynki i Oli – z okazji urodzin – z prośbą o błogosławieństwo Boże przez wstawiennictwo Matki Bożej

Czarna:  9.30: W int. rodzin (peregrynacja)

XXIII Niedziela Zwykła

5 września 2021 r.

1. Przeżywamy XXIII Niedzielę Zwykłą. Dziś na Jasnej Górze Ogólnopolskie Dożynki. Uroczysta suma o godz. 11.00.
  2. Msze święte w tygodniu:
    a. w poniedziałek, we wtorek, w czwartek i w sobotę w Brunarach o godz. 7.30.
    b. w środę i w piątek – w Brunarach o godz. 18.00 a w Czarnej o godz. 17.00.
  3. We środę 8 września Uroczystość Narodzenia NMP – Matki Bożej Siewnej. Jest to święto głównej Patronki naszej Diecezji. Podczas Mszy świętych poświęcenie ziarna siewnego. We środę na Mszę Świętą i nowennę do Brunar zapraszam dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej przygotowujące się do I Komunii Świętej oraz ich rodziców. W tym dniu odpust parafialny w parafii Łosie. Suma o godz. 11.00.
  4. Młodzież ze szkół średnich zapraszam na spotkanie w piątek po Mszy świętej wieczornej. W spotkaniu uczestniczą w tym tygodniu również wszyscy uczniowie klasy VIII a w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. Od tego roku w całej diecezji spotkania do bierzmowania obejmują: w I tygodniu miesiąca katechezę o bierzmowaniu w szkole, w II i w III tygodniu – spotkania w grupie parafialnej, w IV tygodniu miesiąca – nabożeństwo w kościele. Spotkania te są obowiązkowe. Klasy VIII przygotowują się ponadto w tym roku do egzaminu przed sakramentem bierzmowania.
  5. Adoracja Pana Jezusa w Eucharystii we wtorek od godz. 18.00 do 19.00 w kaplicy na plebanii.
  6. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Różańca Świętego po prymarii i w Czarnej. Proszę, aby w miarę możliwości uczestniczyć całą Różą w tym spotkaniu, albo przynajmniej, by zelatorowi podesłać swoją tajemnicę, aby mogły być one wszystkie pobłogosławione. Ofiary na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na cele parafialne.
  7. Spotkania grup parafialnych w sobotę:
    – o godz. 9.00 – Liturgiczna Służba Ołtarza w Brunarach
    – o godz. 10.00 – Dziewczęca Służba Maryjna w Brunarach
    – o godz. 11.00 – Liturgiczna Służba Ołtarza i Dziewczęca Służba Maryjna w Czarnej.
  1. Dzisiaj rozpoczyna się Nawiedzenie cudownego wizerunku Św. Józefa w Czarnej. Msza święta w intencji rodzin, które przeżywają nawiedzenie w niedziele o godz. 9.30 a w dni powszednie o godz. 16.00 (w sobotę w tym tygodniu wyjątkowo o godz. 17.00, gdyż o 16.00 jest chrzest w Brunarach).
    Nawiedzenie rozpoczyna się:
    a. od państwa Babula w kierunku kościoła (I obraz) do państwa Ligęza
    b. od państwa Krok w górę do spotkania (II obraz)
    c. od państwa Pasiut (od strony Uścia Gorlickiego) w kierunku kościoła do spotkania (III obraz).

Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszamy do Stołu Pańskiego. Szczęść Boże!!!