Intencje Mszy Świętych – 13.09 – 19.09.2021

Poniedziałek 13.09.

Brunary:

7.30: W int. Ofiarodawców dla naszej parafii – o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski przez wstawiennictwo Matki Bożej.

7.30: + Adam Stachura – z int. Kazimierza i Władysławy Krukowskich z Łącka

Środa 15.09.

18.00: + Kazimierz Matuszyk – z int. Małgorzaty Brońskiej z rodziną

16.00: W int. rodzin (peregrynacja)

17.00: ++ Jadwiga i Adam Chmielowski – w rocz. śm.

Czwartek 16.09.

7.30: + Adam Stachura – z int. Tomasza i Magdaleny Krukowskich z rodziną

18.00: W pewnej intencji

17.00: + Kinga Liszka – z int. kuzynki Izabeli Drozdowskiej

7.30:

1. + Józef Paciorek – w 35 rocz. śm.
  2. + Wiktoria Langer – z int. członkiń Róży Renaty Koperniak

Niedziela 19.09.

Brunary:

8.00: W int. tegorocznych absolwentów Szkoły Podstawowej – o potrzebne łaski w nauce i błogosławieństwo Boże w życiu – przez wstawiennictwo Matki Bożej

11.00: ++ Janina i Bogdan Jaciow

9.30: W int. parafii

XXIV Niedziela Zwykła

12 września 2021 r.

1. Przeżywamy XXIV Niedzielę Zwykłą. Po prymarii i w Czarnej zmiana tajemnic Różańca Świętego. Ofiary na tacę przeznaczone są na cele parafialne. Bóg zapłać. Dziś dzień beatyfikacji Stefana kardynała Wyszyńskiego i siostry Róży Czackiej. W naszej Ojczyźnie rozpoczynamy XI Tydzień Wychowania. Modlimy się za rodziców, nauczycieli i katechetów, aby z Bożą pomocą kształtowali serca i umysły dzieci i młodzieży według nauki Chrystusa, Jego Ewangelii.
  2. Msze święte w tygodniu:
    a. w poniedziałek, we wtorek, w czwartek i w sobotę w Brunarach o godz. 7.30.
    b. w środę i w piątek – w Brunarach o godz. 18.00 a w Czarnej o godz. 17.00. Msza święta peregrynacyjna w Czarnej o godz. 16.00, w niedzielę o godz. 9.30.
  3. We wtorek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W sanktuarium w Kobylance główna uroczystość odpustowa. Adoracja Pana Jezusa w Eucharystii we wtorek od godz. 18.00 do 19.00 w kaplicy na plebanii.
  4. Młodzież ze szkół średnich zapraszam na spotkanie w piątek po Mszy świętej wieczornej. W spotkaniu uczestniczą w tym tygodniu również wszyscy uczniowie klasy VIII b w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.
  5. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywamy:
    a. w poniedziałek wspomnienie św. Jana Chryzostoma bp. i dok. Kościoła.
    b. w środę wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. W Limanowej rozpoczyna się tygodniowy Odpust Maryjny.
    c. w czwartek wspomnienie św. Korneliusza pap. i św. Cypriana biskupa
    d. w sobotę święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży.
  6. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 11.00 siostra Marta Matuła odnowi swoje śluby zakonne, które złożyła 15 sierpnia w Zgromadzeniu Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej. Otoczmy Siostrę naszą modlitwą i módlmy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  7. Spotkania grup parafialnych w sobotę:
    – o godz. 9.00 – Liturgiczna Służba Ołtarza w Brunarach
    – o godz. 10.00 – Dziewczęca Służba Maryjna w Brunarach
    – o godz. 11.00 – Liturgiczna Służba Ołtarza i Dziewczęca Służba Maryjna w Czarnej.
  1. W „Gościu Niedzielnym” w najbliższą niedzielę obszerna relacja z peregrynacji Obrazu św. Józefa w naszej parafii. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszamy do Stołu Pańskiego. Szczęść Boże!!!