Intencje Mszy Świętych – 15.11 – 21.11.2021

15.30: ++ Stanisław, Maria i Czesław Chrobak

Czwartek 18.11.

7.30:

1. + Lucyna Szonawa – w rocz. śm.

16.30: + Kinga Liszka – z int. kuzynki Wioletty z rodziną

14.30: + Franciszka Kopek – Msza święta pogrzebowa

1. ++ kuzyni Julian Matuszyk i Jan Gąsior – z int. Józefa
  2. + Adam Stachura – z int. uczestników pogrzebu

15.00: W int. Małgorzaty i Andrzeja Witek – w 30 rocz. sakramentu małżeństwa – z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o Boże błogosławieństwo – przez wstawiennictwo Matki Bożej – z int. dzieci

Niedziela 21.11.

8.00: Za Parafię

11.00: W int. rodziny Salamonów – z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże przez wstawiennictwo Matki Bożej

9.30: + Kinga Liszka

XXXIII Niedziela Zwykła

14 listopada 2021 r.

1. Przeżywamy XXXIII Niedzielę Zwykłą. Jest to Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym oraz Światowy Dzień Ubogich. Po prymarii i w Czarnej zmiana tajemnic Różańca Świętego. Składka przeznaczona jest na cele parafialne. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  2. Wzorem ubiegłych lata Parafialny Zespół Caritas rozprowadza Chlebki Miłosierdzia. Nabywając taki Chlebek wspieramy najuboższych tego świata i ratujemy wielu przed śmiercią głodową. W przedsionku na stole są wyłożone torby charytatywne, można je zapełnić artykułami żywnościowymi i przekazać ubogim.
  3. Msze święte w tygodniu:
    a. w poniedziałek, we wtorek, w czwartek i w sobotę – rano o godz. 7.30 w kaplicy na plebanii
    b. w środę i w piątek w Brunarach w kościele parafialnym o godz. 16.30 a w Czarnej we środę o godz. 15.30 natomiast w piątek o godz. 14.30 – Msza Święta pogrzebowa a pół godziny wcześniej Różaniec.
  4. W tym tygodniu nie będzie prywatnej adoracji Pana Jezusa.
  5. W środę – w Brunarach od godz. 16.00 – odmówimy Różaniec za zmarłych natomiast w piątek  od godz. 16.00 – odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia za zmarłych wypominanych w wypominkach listopadowych.
  6. W liturgii Kościoła przeżywamy:
    a. w środę – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy,
    b. w czwartek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, patronki Ruchu Czystych Serc,
    c. w sobotę – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego kapłana.
  7. Spotkania grup parafialnych w sobotę:
    a. o godz. 9.00 – w Brunarach – Liturgiczna Służba Ołtarza: lektorzy i ministranci
    b. o godz. 10.00 – w Brunarach – Dziewczęca Służba Maryjna
    c. o godz. 11.00 – w Czarnej – Liturgiczna Służba Ołtarza: lektorzy i ministranci oraz Dziewczęca Służba Maryjna.
  8. Za tydzień ostatnia niedziela roku liturgicznego – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza. Po każdej Mszy świętej odmówimy przed Najświętszym Sakramentem litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia, za co można zyskać odpust zupełny. Na Mszy świętej  o godz. 11.00 – błogosławieństwo ministrantów na wyższe stopnie posługi ministranckiej.
  9. Światowy Dzień Młodzieży przeniesiony na Uroczystość Chrystusa Króla z Niedzieli Palmowej w tym roku będzie przeżywany w okręgach naszej diecezji. Najbliższe spotkanie odbędzie się 20 listopada o godz. 19.00 w Szymbarku.
  10. W ostatnim czasie odeszła do wieczności + Franciszka KOPEK z Czarnej. Pamiętajmy o niej w naszych modlitwach.