Intencje Mszy Świętych – 29.11 – 05.12.2021

Poniedziałek 29.11.

16.00: + Bronisława (f) Radecka – w 4 rocz. śm. – z int. syna

Czarna:

15.00: + Kinga Liszka – z int. dzieci z klasy II z Uścia Gorlickiego wraz z wychowawcą i rodzicami

16.00: ++ Helena i Jan Chramęga – z int. córki Barbary z rodziną

16.00: + Kinga Liszka – z int. koleżanek z kuchni Zespołu Szkół w Brunarach

Środa 01.12.

16.00: ++ Stanisława (f) i Stanisław Lichoń

16.00: + Kinga Liszka – z int. Michaliny Cisowskiej

Czwartek 02.12.

16.00: ++ Józef i Zofia Jamro – z int. syna Piotra

16.00: + Kinga Liszka – z int. rodziny Plewów

Brunary:

16.00: W int. Diany Czaja – w 18 urodziny – z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o Boże błogosławieństwo – przez wstawiennictwo Matki Bożej

16.00: + Jerzy Chmielowski

16.00: ++ Piotr i Józefa (f) Stach – z int. syna Stanisława z rodziną

16.00: + Kinga Liszka – z int. rodziny Górskich z Grybowa

Niedziela 05.12.

Brunary:

8.00: W int. rodziny Karoliny i Damiana Święs –  z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o błogosławieństwo Boże przez wstawiennictwo Matki Bożej

10.00: + Wiktoria Langer – z int. siostry Michaliny

11.30: Za Parafię

8.00: + Kinga Liszka – z int. Doroty i Wiesława Haluch

9.30: ++ Barbara i Antoni Majer

I Niedziela Adwentu

28 listopada 2021 r.

1. Przeżywamy I Niedzielę Adwentu. Rozpoczynamy Adwent i nowy rok kościelny. Uczyńmy wszystko, aby był to czas modlitwy, czytania Pisma Świętego, pełnienia dobrych uczynków i umartwienia.
    Za dwa tygodnie rozpoczną się rekolekcje adwentowe, które poprowadzi Ks. dr Michał DĄBRÓWKA – Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.
    W dzisiejszą niedzielę przypada 12 rocznica święceń biskupich Pasterza naszej diecezji – bp. Andrzeja Jeża – pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
  1. Msze święte roratnie w tygodniu:
    a. w poniedziałek – w Czarnej o godz. 15.00 a w Brunarach o godz. 16.00.
    b. w pozostałe dni – od wtorku do soboty i w Brunarach i w Czarnej o godz. 16.00.
    Przed Mszą Świętą śpiewane będą Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.
    Zapraszamy parafian: dorosłych, młodzież i dzieci do udziału, niech to będzie najlepszy sposób naszego oczekiwania wraz z Matką Boża i Św. Józefem na Święta Bożego Narodzenia.
    Podczas Mszy Świętej krótka katecheza. Po Mszy Świętej losowanie serduszek z dobrymi uczynkami. Dzieci niech przynoszą ze sobą lampiony.
  1. We wtorek od godz. 15.00 do 16.00 w kaplicy na plebanii Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź święta przed I piątkiem – codziennie pół godziny przed Mszą Świętą. Dla porządku proszę, aby w Brunarach:
    a. w środę przyszli uczniowie klas: IV, V i VI
    b. w czwartek przyszli uczniowie klas: VII, VIIIa i VIIIb
    c. w piątek – młodzież i dorośli.
  3. Odwiedziny chorych z posługą kapłańską – jak w każdy I piątek miesiąca.
  4. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11.30 będzie błogosławieństwo dziewcząt do wspólnoty Dziewczęcej Służby Maryjnej.
  5. Caritas Diecezji Tarnowskiej dostarczyła już – jak każdego roku – świece na stół wigilijny. Jest to wieloletnia akcja pomocy najbardziej biednym i potrzebującym. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć świece wigilijne. Świeca mała 7 złotych, świeca duża 20 złotych.
  6. Od przyszłej niedzieli będzie można zabrać opłatki wigilijne. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na kwiaty dla naszych świątyń. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  7. W liturgii Kościoła przeżywamy:
    a. we wtorek – święto św. Andrzeja Apostoła,
    b. w piątek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana,
    c. w sobotę – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy.
  8. Spotkania grup parafialnych w sobotę:
    a. o godz. 9.00 – w Brunarach – Liturgiczna Służba Ołtarza: lektorzy i ministranci
    b. o godz. 10.00 – w Brunarach – Dziewczęca Służba Maryjna
    c. o godz. 11.00 – w Czarnej – Liturgiczna Służba Ołtarza: lektorzy i ministranci oraz Dziewczęca Służba Maryjna.
  9. W poniedziałek po następnej niedzieli czcić będziemy Św. Mikołaja biskupa. Z tej okazji w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 – w kaplicyna plebanii będzie spotkanie Świętego Mikołaja z Liturgiczną Służbą Ołtarza, Dziewczęcą Służbą Maryjną i Grupą Apostolską młodzieży.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszamy do Stołu Pańskiego. Szczęść Boże!!!