Intencje Mszy Świętych – 03.01. – 09.01.2022

Poniedziałek 03.01.

7.30:

  1. ++ Rudolf i Katarzyna Święs – z int. syna Grzegorza z rodziną
  2. + Michał Kłapacz – z int. Krzysztofa i Renaty Matuła

 

Wtorek 04.01.

7.30:

  1. ++ Zofia i Piotr Brońscy – z int. syna
  2. + Grzegorz Tomera – z int. siostry Lucyny z mężem i dziećmi

 

Środa 05.01.

Brunary:

16.00: ++ zmarli z rodziny Stachów i Motyków

Czarna:

16.00: + Kinga Liszka – z int. Urszuli Gryboś z rodziną z Uścia Gorlickiego

 

Czwartek 06.01. – Uroczystość Objawienia Pańskiego

Brunary:

8.00: + Maria Spólnik – w rocz. śm. – z int. córki Franciszki

10.00: Msza święta chrzcielna

11.30: + Augustyn Bania – w 6 rocz. śm.

Czarna:

8.00: Za parafię

9.30: + Kinga Liszka – z int. Anny i Tadeusza Brońskich

 

Piątek 07.01.

Brunary:

16.00: + Maria Kosiba

Czarna:

16.00: + Kinga Liszka – z int. Michaliny i Stanisława Matusik

 

Sobota 08.01.

7.30:

  1. ++ Stanisław i Aniela Krok
  2. + Wiktoria Langer – z int. Teresy Lichoń z rodziną

 

Niedziela 09.01. – Niedziela Chrztu Pańskiego

Brunary:

8.00: + Jan Święs – z int. córki Edyty z rodziną

10.00: + Mariusz Niemiec – w rocz. śm. – z int. cioci

11.30: W int. Mateusza, Seweryna i Kamili – w rocz. urodzin – z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o Boże błogosławieństwo – przez wstawiennictwo Matki Bożej

Czarna:

8.00: Za parafię

9.30: + Kinga Liszka – z int. Edyty i Krzysztofa Horowskich


II Niedziela po Bożym Narodzeniu

2 stycznia 2022 r.

 

  1. Przeżywamy II niedzielę po Bożym Narodzeniu. Po Mszach Świętych w ramach Kolędy Misyjnej będzie można wesprzeć dzieci z krajów misyjnych z Azji Środkowej: z Kazachstanu, Uzbekistanu i Kirgistanu.
  2. Msze święte w tym tygodniu:
    a. w poniedziałek, wtorek i w sobotę – w kaplicy na plebanii o godz. 7.30.
    b. w środę i w piątek – w Brunarach i w Czarnej – o godz. 16.00.
  3. Spotkania duszpasterskie z rodzinami w ramach wizytacji duszpasterskiej w tym tygodniu na Mszy świętej w ich intencji w kaplicy na plebanii o godz. 17.00. W najbliższym tygodniu zapraszam rodziny z Brunar Wyżnych według następującego porządku:
    a. w poniedziałek: Brunary Wyżne – lewa strona od centrum w kierunku Śnietnicy – od pani Bożeny Święs do państwa Adamik,
    b. we wtorek: Brunary Wyżne – prawa strona od strony Śnietnicy w kierunku centrum – od państwa Karoliny i Damiana Święs do państwa Bożeny i Mariusza Gorgosz,
    c. w środę: Brunary Wyżne – prawa strona od strony Śnietnicy w kierunku kościoła – dokończenie – domy w stronę kościoła – do państwa Majcher.
    Proszę o przyniesienie w pojemniczku wody, którą poświęcimy, aby po powrocie pokropić nią nasze domy.
  1. Jeżeli w parafii są do poświęcenia nowe domy i dana rodzina życzyłaby sobie ich poświęcenia – proszę zgłosić to Ks. Proboszczowi.
  2. W czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Jest to święto obowiązkowe. Msze Święte – jak w każdą niedzielę. Podczas Mszy Świętych będzie poświęcenie złota, kadzidła i kredy. Poświęconą kredą wypisujemy nad drzwiami wejściowymi naszych domów pierwsze litery imion Trzech Króli i bieżący rok. Niech Chrystus błogosławi naszym domostwom.
  3. W piątek – Uroczystość Bożego Narodzenia w Kościołach wschodnich: u grekokatolików i prawosławnych. Uszanujmy ten świąteczny dzień naszych braci i sióstr w wierze przez powstrzymanie się od niekoniecznych prac. Składamy im najlepsze życzenia z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego.
  4. Adoracja Pana Jezusa w tym tygodniu we wtorek w kaplicy na plebanii od godz. 16.00.
  5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca.
    Spowiedź Święta przed I piątkiem w Brunarach:
    a. we wtorek podczas Adoracji Pana Jezusa od godz. 16.00
    b. w środę – od godz. 15.00 – uczniowie klas: IV, V i VI
    c. w piątek – od godz. 15.00 – uczniowie klas: VII, VIIIa i VIIIb
    Spowiedź w Czarnej – przed Mszą Świętą.
  1. Odwiedziny chorych z posługą kapłańską – jak w każdy I piątek miesiąca.
  2. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Chrztu Pańskiego. Po każdej Mszy świętej zmiana tajemnic Różańca Świętego. Jest to II niedziela miesiąca. Składka na cele gospodarcze – w tym miesiącu przeznaczona zostanie na ubezpieczenie świątyń, cmentarzy oraz wszystkich wiernych uczestniczących we Mszach Świętych i przebywających na terenie przykościelnym.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszamy do Stołu Pańskiego. Szczęść Boże!!!