Intencje Mszy Świętych – 08.08. – 14.08.2022 r.

Poniedziałek 08.08.

7.30: + Maria Kłapacz – z int. Grażyny Gucwa z rodziną

7.30: + Antonina Grybel – z int. wnuczki Agnieszki z rodziną

Środa 10.08.

18.00: ++ Emilia i Stanisław Trojanowicz – z int. p. Kusiaka z Szymbarku – Łęgi

17.00: + Jan Jeliński – z int. uczestników pogrzebu

Czwartek 11.08.

7.30: + Konstanty Czaja – z int. uczestników pogrzebu

Brunary:

18.00: + Ludwika (f) Zięba – w 40 rocz. śm.

17.00: + Jan Jeliński – z int. uczestników pogrzebu

7.30: + Julia Gurbowicz – z int. Danuty i Sylwestra Stach z rodziną

Niedziela 14.08.

Brunary:

8.00: W int. Anety i Wojciecha Brońskich – w rocz. sakramentu małżeństwa – z podziękowaniem za łaski i z prośbą o Boże błogosławieństwo – przez wstawiennictwo Matki Bożej

11.00: W int. Angeliki i Radosława Podwika – w 5 rocz. sakramentu małżeństwa – z podziękowaniem za łaski i z prośbą o Boże błogosławieństwo – przez wstawiennictwo Matki Bożej

9.30: ++ zmarli rodzice: Agata i Władysław Kmak

XIX Niedziela Zwykła

7 sierpnia 2022 r.

1. Przeżywamy 19 Niedzielę Zwykłą. Jest to pierwsza niedziela miesiąca – niedziela adoracyjna. W przyszłą niedzielę po prymarii i w Czarnej zmiana tajemnic Różańca Świętego. ofiary składane na tacę przeznaczone będą na cele parafialne.
  2. Msze Święte w tygodniu:
    a. w poniedziałek, we wtorek, w czwartek i w sobotę – rano o godz. 7.30 w kaplicy na plebanii
    b. w środę i w piątek – Msza Święta w Brunarach – o godz. 18.00 a w Czarnej o godz. 17.00.
  3. We wtorek od godz. 17.00 do 18.00 – adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
  4. W liturgii Kościoła wspominamy:
    a. w poniedziałek – św. Dominika, kapłana
    b. we wtorek – św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy
    c. w środę – św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
    d. w czwartek – św. Klary, dziewicy.
  5. Zbliża się Uroczystość Odpustowa ku czci Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej. Spowiedź święta przed odpustem będzie w sobotę:
    a. w Brunarach – od godz. 8.00 do 9.00
    b. w Czarnej – od godz. 9.30 do 10.00.
    Przyjmijmy z ufnością sakrament pokuty, abyśmy mogli zyskać odpust zupełny z okazji odpustu parafialnego.
  1. Próba liturgii dla ceremoniarzy, lektorów, ministrantów i dziewczęta ze Służby Maryjnej w sobotę o godz. 11.00. Proszę dzieci i młodzież o uczestnictwo w tym spotkaniu.
  2. W tym tygodniu – w piątek przed odpustem udam się do chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.00 (najpierw Brunary Niżne, później Jaśkowa, Brunary Wyżne i na zakończenie Czarna).
  3. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności z naszej wspólnoty 15-letni chłopiec + Paweł ALEKSANDER z Czarnej. Pamiętajmy o Nim i o Jego rodzinie w naszych modlitwach. Rodzinie składamy wyrazy szczerego współczucia. Pogrzeb + Pawła będzie w Czarnej we środę: Różaniec o godz. 9.30. Msza Święta pogrzebowa – o godz. 10.00.

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam do Stołu Pańskiego. Szczęść Boże!