Intencje Mszy Świętych – 15.08. – 21.08.2022 r.

Poniedziałek 15.08. – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – Odpust parafialny

8.00: + Ks. Stanisław Cebula – z int. parafian

11.00:

1. W int. Parafian
  2. W int. mieszkańców Brunar Niżnych – z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o Boże błogosławieństwo – przez wstawiennictwo Matki Bożej

15.00: ++ Marianna i Marian – w 30 rocz. śm. Mariana

7.30: ++ Jan i Katarzyna Drąg – w rocz. śm. – z int. syna Jerzego z rodziną

Środa 17.08.

18.00: + Krystyna Zięba – w 23 rocz. śm. – z int. męża

Czarna:

17.00: + Paweł Aleksander – w 7 dz. po śm.

Czwartek 18.08.

7.30: + Antonina Grybel – z int. wnuczki Ani z rodziną

18.00: ++ Wojciech i Zofia Druzik

17.00: ++ za wypominanych

7.30: + Konstanty Czaja – z int. uczestników pogrzebu

Niedziela 21.08.

Brunary:

8.00: W int. Natalii i Marcina Radziak – w rocz. sakramentu małżeństwa – z podziękowaniem za łaski i z prośbą o Boże błogosławieństwo – przez wstawiennictwo Matki Bożej

11.00: + Bogdan Sybirak

9.30: Za Parafian

XX Niedziela Zwykła

14 sierpnia 2022 r.

1. Przeżywamy 20 Niedzielę Zwykłą. Jest to druga niedziela miesiąca. Po prymarii i w Czarnej zmiana tajemnic Różańca Świętego. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na cele parafialne – Bóg zapłać za złożone ofiary.
  2. Jutro przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – w naszej parafii to Uroczystość Odpustowa. Serdecznie wszystkich zapraszam. Msze święte w kościele parafialnym o godz. 8:00 i o godz. 11.00 – uroczysta Suma odpustowa i poświęcenie wieńca żniwnego. Po południu w Czarnej o godz. 15.00. Po każdej Mszy Świętej poświęcenie ziół i kwiatów. Po sumie i procesji Konkurs na „Tradycyjny Bukiet Zielny” i wręczenie nagród książkowych.
    Sumę odpustową odprawi Ks. Prałat Stanisław JUREK – emerytowany proboszcz parafii św. Mateusza w Mielcu. Słowo Boże będzie głosił przez cały dzień Ks. mgr Stanisław STACHOŃ – wikariusz parafii Borowa koło Mielca.
    Jeszcze raz zapraszam Liturgiczną Służbę Ołtarza, Dziewczęcą Służbę Maryjną, młodzież bierzmowaną i dzieci, które w tym roku przyjęły I Komunię Świętą w strojach komunijnych. O uświetnienie liturgii proszę Ochotniczą Straż Pożarną. Proszę niosących feretrony o ich przyozdobienie. Zapraszam rodziców z małymi dziećmi do sypania kwiatów i dzwonienia dzwonkami na procesji.
    Niech cała Parafia włączy się w przeżycie odpustu parafialnego.
  1. Msze Święte w tygodniu:
    a. we wtorek, w czwartek i w sobotę – rano o godz. 7.30 w kaplicy na plebanii
    b. w środę i w piątek – Msza Święta w Brunarach – o godz. 18.00 a w Czarnej o godz. 17.00.
  2. We wtorek od godz. 17.00 do 18.00 – adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
  3. W liturgii Kościoła wspominamy:
    a. w środę – św. Jacka, kapłana
    b. w sobotę – św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam do Stołu Pańskiego. Szczęść Boże!