Intencje Mszy Świętych – 05.09. – 11.09.2022 r.

Poniedziałek 05.09.

7.30: Za Parafię

7.30: ++ Katarzyna i Rudolf Święs – w rocz. śm. Rudolfa – z int. córki Bernadety z rodziną

Środa 07.09.

18.00: ++ Jan i Maria Spólnik – z int. córki Franciszki z rodziną

17.00: + Jan Jeliński – z int. uczestników pogrzebu

Czwartek 08.09. – Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

Brunary:

17.00: ++ Katarzyna i Rudolf Święs – w 6 rocz. śm. Rudolfa – z int. córki Marii z rodziną

7.00: + Franciszka (f) Kopek – z int. uczestników pogrzebu

18.00: + Józef Siniawa – w 14 rocz. śm. – z int. żony z rodziną

17.00: + Jan Jeliński – z int. uczestników pogrzebu

7.30: + Konstanty Czaja – z int. uczestników pogrzebu

Niedziela 11.09.

Brunary:

8.00: + Edward Drozdowski – w 19 rocz. śm.

11.00: W int. Sandry i Rafała Jamro – w 3 rocz. sakramentu małżeństwa – z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o Boże błogosławieństwo

9.30: Za Parafię

XXIII Niedziela Zwykła

4 września 2022 r.

1. Przeżywamy 23 Niedzielę Zwykłą.
  2. Msze Święte w tygodniu:
    a. w poniedziałek, we wtorek, i w sobotę – rano o godz. 7.30 w kaplicy na plebanii
    b. w środę i w piątek – Msza Święta w Brunarach – o godz. 18.00 a w Czarnej o godz. 17.00.
  3. We wtorek od godz. 17.00 do 18.00 – adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
  4. W czwartek – Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte w tym dniu i poświęcenie ziarna siewnego – w Czarnej rano o godz. 7.00 – w Brunarach wieczorem o godz. 17.00. Mszę Świętą o godz. 17.00 w tym dniu w kościele parafialnym sprawował będzie JE Ks. Biskup Stanisław SALATERSKI – biskup pomocniczy Diecezji Tarnowskiej. Podczas Mszy Świętej Ks. Biskup pobłogosławi nowych ministrantów i dziewczęta do Służby Maryjnej oraz poświęci ziarno siewne.
    Zapraszam wszystkich parafian na tę Mszę Świętą. Ks. Biskup wcześniej nawiedzi kościół pomocniczy w Czarnej.
    Ks. Biskup przybywa, aby nas wszystkich umocnić w wierze, aby się z nami i za nas modlić. Wdzięczni za obecność w naszej parafii otoczmy też i my Księdza Biskupa modlitwą, której tak bardzo potrzebuje w posłudze apostolskiej.
  1. W czwartek – w Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny na Mszę Świętą do kościoła parafialnego o godz. 17.00 zapraszam tradycyjnie dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej przygotowujące się do I Komunii Świętej oraz ich rodziców.
  2. W najbliższą sobotę w Tarnowie o godz. 10.30. Biskup Ordynariusz Andrzej Jeż pobłogosławi nowych ceremoniarzy i wręczy im krzyże. Wśród nowych ceremoniarzy Diecezji Tarnowskiej będzie także trzech lektorów z naszej parafii.
  3. W przyszłą niedzielę – II niedzielę miesiąca – po prymarii i w Czarnej – zmiana tajemnic Żywego Różańca. Ofiary na tacę przeznaczone będą na cele parafialne. W przyszłą niedzielę odpust w parafii Łosie.

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam do Stołu Pańskiego. Szczęść Boże!