Intencje Mszy Świętych – 19.09. – 25.09.2022 r.

Poniedziałek 19.09.

1. + Józefa (f) Karpl – z int. Alicji i Łukasza Krzyżak
  2. + Maria Kłapacz – z int. rodziny Gurbowiczów

7.30:

1. W int. Stefanii Smoła w 81 rocz. urodzin – z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia – przez wstawiennictwo Matki Bożej
  1. + Józefa (f) Radzik – z int. wnuka Łukasza z rodziną

Środa 21.09.

18.00: + Antonina Grybel – z int. chrześniaka Bogdana Stróżyka z rodziną

17.00: + Jan Jeliński – z int. Joanny Hotloś

Czwartek 22.09.

1. Za Parafię
  2. + Józef Dawiec – z int. Rady Rodziców i uczniów Szkoły Podstawowej w Śnietnicy

18.00: + Eleonora Kwarcińska – z int. członkiń Róży Lucyny Czaja

17.00: + Jan Jeliński – z int. rodziny Kroków z Brunar

1. + Piotr Łukaszyk – w 2 rocz. śm. – z int. córki Karoliny z rodziną
  2. + Maria Tokarz – z int. córki Danuty z rodziną

Niedziela 25.09.

8.00: ++ Janina i Bogdan Niemiec – w 32 rocz. śm. – z int. siostry Anny

11.00: W int. Renaty i Krzysztofa Matuła – w 35 rocz. sakramentu małżeństwa – z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o Boże błogosławieństwo – przez wstawiennictwo Matki Bożej – z int. dzieci z rodzinami

Czarna:

9.30: W int. Bernadety i Eugeniusza – w 39 rocz. sakramentu małżeństwa – z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o Boże błogosławieństwo dla całej rodziny – przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy

XXV Niedziela Zwykła

18 września 2022 r.

1. Przeżywamy 25 Niedzielę Zwykłą. Jest to Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Niech nie brakuje w naszym życiu dobrej książki i gazety religijnej, czy też dobrego, wartościowego filmu religijnego.
  2. Msze Święte w tygodniu:
    a. w poniedziałek, we wtorek, w czwartek i w sobotę – rano o godz. 7.30 w kaplicy na plebanii
    b. w środę i w piątek – Msza Święta w Brunarach – o godz. 18.00 a w Czarnej o godz. 17.00.
  3. Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w tym tygodniu we wtorek od godz. 17.00 do 18.00 w kaplicy na plebanii.
  4. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszam w piątek na Mszę Świętą o godz. 18.00.
  5. W liturgii Kościoła przeżywamy:
    a. we wtorek – wspomnienie śś. Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, męczenników koreańskich
    b. w środę – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
    c. w piątek – wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny, kapłana.
  6. Biskup Ordynariusz wydał rozporządzenie, że we wszystkich parafiach naszej diecezji 23 października odbędą się wybory do nowych Rad Parafialnych. W związku z tym w najbliższą sobotę o godz. 18.00 zapraszam na spotkanie Radę Parafialną. Podczas spotkania przedstawię wytyczne Księdza Biskupa, podsumujemy pracę w Radzie Parafialnej i zastanowimy się nad sposobem przeprowadzenia wyborów do nowej Rady Parafialnej.
  7. Przyszła niedziela jest niedzielą synodalną. Jest to również dzień modlitw o trzeźwość i tradycyjna Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciw trzeźwości. W przyszłą niedzielę odpust ku czci śś. Kosmy i Damiana w parafii Banica. Suma odpustowa o godz. 11.00.
  8. Od dzisiaj można nabyć kalendarze dla rolników w cenie 28 zł. jest ponadto „Gość Niedzielny”, w którym znajdziemy informacje o uroczystej liturgii w naszej parafii, która miała miejsce 8 września w Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny oraz o nowych ceremoniarzach.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do Stołu Pańskiego. Szczęść Boże!