II Niedziela Wielkanocna Niedziela Miłosierdzia Bożego

24 kwietnia 2022 r.

1. Przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Za odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem można zyskać odpust zupełny. Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna w całym Kościele katolickim Tydzień Miłosierdzia. W tym roku Niedziela Miłosierdzia obchodzona jest jako Dzień Dobra. Niedziela Miłosierdzia jest świętem patronalnym wszystkich Parafialnych Oddziałów Caritas. Przy tej okazji składam najserdeczniejsze życzenia wszystkim członkom naszego Parafialnego Zespołu Caritas i dziękuję za wszelkie zaangażowanie w akcje charytatywne.
  2. Msze Święte w tygodniu według następującego porządku:
    a. w poniedziałek, we wtorek, w czwartek i w sobotę o godz. 7.30.
    b. w środę – i w Brunarach i w Czarnej o godz. 17.00 – Msza Święta i Nowenna do Matki Bożej Nieustannej Pomocy.
    c. w piątek – i w Brunarach i w Czarnej – o godz. 17.00 – Msza Święta, Koronka do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo do św. Michała Archanioła.
  3. We wtorek od godz. 17.00 do 18.00 – adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
  4. W liturgii Kościoła przeżywamy w tym tygodniu:
    a. w poniedziałek – święto św. Marka Ewangelisty
    b. we wtorek – uroczystość św. Wojciecha – patrona Polski. Ta uroczystość w liturgii w tym roku jest przeniesiona ze względu na trwającą Oktawę Zmartwychwstania Pańskiego w minionym tygodniu
    c. w piątek – święto św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy.
  5. W środę i w piątek na Mszę Świętą o godz. 17.00 do kościoła parafialnego zapraszam uczniów klasy III wraz z rodzicami w ramach przygotowania do I spowiedzi i Komunii Świętej.
  6. W Diecezjalnym Domu Formacji Misyjnej im. Ks. Jana Czuby w Czchowie-Kozieńcu organizowane są regularnie dni formacji misyjnej dla członków róż Żywego Różańca, o których wspominał tegoroczny Ks. Rekolekcjonista – Ks. Prałat Stanisław Wojdak. Uczestnicy tych spotkań w pięknie położonym ośrodku rekolekcyjnym poznają ideę Papieskich Dzieł Misyjnych oraz Diecezjalnego Dzieła Misyjnego, uczestnicy spotykają się z misjonarzami, o ich pracy dowiadują się również z wyświetlanych filmów. W tym roku spotkanie takie odbywać się będzie w sobotę 7 maja – w godzinach od 9.00 do 17.00. Chętnych członków Róż proszę o zgłoszenie się do najbliższej środy.
  7. W najbliższą sobotę o godzinie 11.00 w parafii Wielogłowy k/Nowego Sącza odbędą się Diecezjalne Uroczystości Caritas. Biskup zaprasza na Mszę Świętą chętnych z Parafialnych oddziałów Caritas.
  8. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe. W niedziele będą one połączone z Mszą Świętą a w dni powszednie w Czarnej o godz. 17.00 i w Brunarach o godz. 18.00.

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam do Stołu Pańskiego. Szczęść Boże!