II Niedziela Wielkiego Postu

25 lutego 2024 r.

1. Przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu. Po Mszy Świętej Gorzkie Żale.
  2. Msze Święte w tygodniu:
    a. w poniedziałek, we wtorek i w sobotę – o godz. 7.30.
    b. w środę, w czwartek i w piątek w Brunarach i w Czarnej o godz. 16.00.
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu w czwartek od godz. 15.00 do godz. 16.00 – godzinę przed nabożeństwem (we wtorek spowiedź w parafii Ropa).
  4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź przed I piątkiem
    a. w środę – od godz. 15.00 – klasy: IV i V
    b. w czwartek – od godz. 15.00 (podczas adoracji Najświętszego Sakramentu) – klasy: VI, VII i VIII
    c. w piątek – od godz. 15.00 – młodzież ze szkół średnich i starsi.
    d. w Czarnej spowiedź – przed Mszą Świętą.
  5. W piątek zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej – w Brunarach i w Czarnej Droga krzyżowa rozpoczyna się o godz. 16.00 a następnie Msza Święta.
  6. W niedzielę po każdej Mszy Świętej Gorzkie Żale. Godzinki o Męce Pańskiej śpiewane są rano – o godz. 7.15 a następnie wypominki za zmarłych. Za pobożny udział w Gorzkich Żalach i w Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  7. Zbliżają się rekolekcje wielkopostne, które rozpoczną się w niedzielę 10 marca i potrwają do środy 13 marca. Rekolekcje poprowadzi Ks. Władysław NAWOROL SCJ z Binczarowej. Program zostanie podany w przyszłą niedzielę.
  8. W imieniu diecezjalnej i parafialnej Caritas zachęcam już do nabywania paschalików i baranków jako nasza wielkopostna pomoc najbardziej potrzebującym. Ofiara za paschalik lub baranka wynosi 8 złotych.
  9. W sobotę spotkania Grup parafialnych:
    a. o godz. 10.00 – Dziewczęca Służba Maryjna
    b. o godz. 11.00 – Liturgiczna Służba Ołtarza.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do Stołu Pańskiego. Szczęść Boże!