III Niedziela Adwentu – Gaudete

17 grudnia 2023 r.

 1. Przeżywamy III Niedzielę Adwentu – Niedzielę Gaudete. Po Mszy Świętej odmówimy nowennę do Dzieciątka Jezus. Po sumie Parafialna Wigilia w Domu Kultury przygotowana przez Parafialny Zespół Caritas, Koło Gospodyń Wiejskich przy udziale szkolnego wolontariatu. Zapraszamy na to spotkanie.
 2. Msze Święte roratnie do czwartku włącznie i w Brunarach i w Czarnej o godz. 16.00. W piątek i w sobotę ze względu na spowiedź w parafiach Szymbark i Ropa – Msze Święte roratnie – w Czarnej o godz. 15.00 a w Brunarach – o godz. 16.00.
 3. Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w tym tygodniu we wtorek – po Mszy Świętej od godz. 17.00 do godz. 18.00.
 4. Wtorek jest dniem spowiedzi adwentowej w naszej parafii. Będą spowiednicy z sąsiednich parafii.
  Porządek spowiedzi:
  a. w Brunarach: rano od godz. 8.30 do 9.30;
  b. w Brunarach – po południu od godz. 15.00 do 16.00 i od godz. 16.30 do godz. 18.00;
  c. w Czarnej – po południu od godz. 15.00 do 16.00.
 1. W przyszłą niedzielę do południa Msze Święte według porządku niedzielnego. Na Mszach Świętych błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa oraz figurek Dzieciątka Jezus do domowych szopek. Dzieci niech przyniosą do kościoła figurki Dzieciątka Jezus.
 2. Przyszła niedziela to także Wigilia Bożego Narodzenia. Kościół zachęca, ale nie nakazuje zachować w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Pasterka w Czarnej o godz. 22.00 natomiast w Brunarach – o północy z niedzieli na poniedziałek. Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia.
 3. We czwartek – po Mszy Świętej roratniej przygotujemy choinki i szopkę w naszej świątyni. Proszę o pomoc młodzież oraz LSO i DSM.
 4. Wizyta duszpasterska zwana kolędą rozpocznie się 27 grudnia – w tym roku od Niżnych Brunar, następnie Wyżne Brunary, Czarna i Jaśkowa. Plan kolędy zostanie podany w przyszłą niedzielę.
 5. W dniu dzisiejszym strażacy będą rozprowadzać kalendarze strażackie. Przyjmijmy ich w domach z otwartym sercem i okażmy im wsparcie, które przeznaczone będzie na zakup wyposażenia i sprzętu potrzebnego dla strażaków.
 6. Dzieci z Publicznego Przedszkola w Brunarach wraz z Dyrekcją i Nauczycielami serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców na Jasełka, które odbędą się 17 grudnia czyli dzisiaj o godz. 16.00 na hali sportowej. W czasie jasełek organizowany jest kiermasz ozdób bożonarodzeniowych. Dochód zostanie przeznaczony na zabawki dla przedszkolaków.
 7. Rada rodziców zaprasza na kiermasz ciast, który odbędzie się 23 grudnia 2023 r. o godz. 8.00 w świetlicy wiejskiej w Brunarach.

 

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do Stołu Pańskiego. Szczęść Boże!