IV Niedziela Adwentu

24 grudnia 2023 r.

 1. Przeżywamy IV Niedzielę Adwentu. To także Wigilia Bożego Narodzenia. Kościół zachęca, ale nie nakazuje zachować w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  Wieczorem przeżywać będziemy Wieczerzę Wigilijną w rodzinach. Pamiętajmy, że Wigilia powinna mieć charakter religijny z zachowaniem pięknych zwyczajów i tradycji. Niech nie zabraknie wspólnej modlitwy, czytania Ewangelii św. Łukasza o Narodzeniu Pańskim, łamania się opłatkiem i wspólnego kolędowania. Wigilię zakończmy udziałem w Pasterce. Pamiętajmy o osobach chorych, samotnych i opuszczonych. Pasterka w Czarnej o godz. 22.00 natomiast w Brunarach – o północy. Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia.
 1. Jutro Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Msze Święte w I i II dzień świąt będą w kościele parafialnym.
 2. We wtorek – drugi dzień świąt – w liturgii wspominamy Św. Szczepana – pierwszego męczennika. Msze Święte tak jak w Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Na Mszach Świętych poświęcenie owsa. Składka przeznaczona jest na katolickie uniwersytety w naszej ojczyźnie.
 3. W środę – Św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Msza Święta w Czarnej o godz. 15.00 a w Brunarach o godz. 16.00. Na Mszach Świętych poświęcenie wina.
 4. W czwartek – Św. Młodzianków Męczenników – dzieci betlejemskie, zamordowane z rozkazu Heroda. Msza Święta w Brunarach o godz. 16.00. Od godz. 15.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. W piątek – Msze Święte w Czarnej o godz. 15.00 a w Brunarach o godz. 16.00.
 6. W sobotę – Msza Święta tylko w Brunarach o godz. 7.30.
 7. W niedzielę czcić będziemy Świętą Rodzinę Nazaretańską. Jest to także zakończenie Starego Roku. Na Mszach Świętych będzie uroczyste dziękczynienie za miniony rok – odśpiewamy dziękczynne „Ciebie Boga wysławiamy…”. Proszę, aby w noc sylwestrową nie odpalać petard w pobliżu naszych drewnianych zabytkowych świątyń – ze względów bezpieczeństwa.
 8. Porządek kolędy – wizyty duszpasterskiej zostanie podany jutro.

 

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do Stołu Pańskiego. Szczęść Boże!