IV Niedziela Zwykła

28 stycznia 2024 r.

1. Przeżywamy IV Niedzielę Zwykłą.
  2. Msze Święte w tygodniu:
    a. w poniedziałek, we wtorek i w sobotę – o godz. 7.30,
    b. w środę i w czwartek – w Czarnej o godz. 16.00 i w Brunarach – o godz. 16.00.
  3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
    a. w poniedziałek święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie
    b. w środę – św. Jana Bosko, kapłana
    c. w czwartek – I czwartek miesiąca – modlimy się za powołanych oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne
    d. w sobotę – I sobota miesiąca – Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Matki Bożej.
  4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu we wtorek od godz. 16.00 do godz. 17.00.
  5. W piątek obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej. Jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się w tym dniu za osoby zakonne i wypraszamy nowe powołania. Polecamy w tym dniu Siostry pochodzące z naszej parafii. Msze Święte w tym dniu:
    a. w Brunarach – o godz. 7.00 i 16.00;
    b. w Czarnej – o godz. 16.00.
    Na Mszach Świętych poświęcenie gromnic.
  1. Na Mszę Świętą o godz. 16.00 do Brunar zapraszam dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej oraz młodzież z klasy VIII wraz z rodzicami. Podczas Mszy Świętej poświęcenie modlitewników dla dzieci i młodzieży.
  2. Święto Matki Bożej Gromnicznej jest równocześnie pierwszym piątkiem lutego. Spowiedź przed I piątkiem będzie w Brunarach:
    a. we wtorek podczas adoracji Najświętszego Sakramentu
    b. w środę – od godz. 15.00 – klasa IV, V
    c. w czwartek – od godz. 15.00 – klasa VI, VII i VIII
    d. w piątek – od godz. 15.00 – młodzież ze szkół średnich i starsi.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do Stołu Pańskiego. Szczęść Boże!