Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

31 marca 2024 r.

1. Przeżywamy Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich Gości.
  2. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych – Poniedziałek Wielkanocny. Msze Święte będą jak w każdą niedzielę. Składka z jutrzejszego dnia przeznaczona jest na uczelnie katolickie w Lublinie, Krakowie i Tarnowie.
  3. Msze Święte w tym tygodniu:
    a. we wtorek i w sobotę – w kaplicy na plebanii – o godz. 7.30.
    b. w środę, w czwartek i w piątek – w Czarnej o godz. 16.00 a w Brunarach o godz. 17.00.
  4. Z racji oktawy Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego – w piątek nie ma postu od pokarmów mięsnych.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W pierwszy piątek pamiętajmy o Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy. Gdyby ktoś potrzebował spowiedzi – to jak zawsze jest okazja przed Mszą Świętą.
  6. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Bożego Miłosierdzia, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia w Kościele. Składka na inicjatywy podejmowane przez Diecezjalne Caritas.
  7. Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie – w tym tygodniu – w piątek od godz. 16.00 (godzinę przed Mszą Świętą).
  8. W czwartek – po Mszy Świętej wieczornej o godz. 18.00 – katecheza dla dzieci z klasy III wraz z rodzicami – w ramach przygotowania do sakramentu pokuty i Eucharystii.
  9. W sobotę – o godz. 8.00 – druga Msza Święta – w int. rodzin z Brunar, które przeżywały w minionym miesiącu nawiedzenie Pana Jezusa. Msza Święta w int. rodzin z Czarnej, które przeżywały w minionym miesiącu nawiedzenie Pana Jezusa – w czwartek o godz. 16.00.

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam do Stołu Pańskiego. Szczęść Boże!