Święto Chrztu Pańskiego

7 stycznia 2024 r.

  1. Przeżywamy Święto Chrztu Pańskiego. Dzisiejsza niedziela kończy w liturgii okres Bożego Narodzenia. W naszej polskiej tradycji choinki i szopki pozostawiamy do 2 lutego – Święta Matki Bożej Gromnicznej, podobnie kolędy śpiewamy do tego dnia. Po Mszach Świętych dziewczęta z DSM będą zbierać do puszek ofiary dla dzieci w ramach kolędy misyjnej. Jutro rozpoczniemy okres zwykły w ciągu roku przed Wielkim Postem.
  2. Przyszła niedziela do druga niedziela miesiąca. Po prymarii i w Czarnej zmiana tajemnic Różańca Świętego. składka przeznaczona będzie na cele parafialne. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii.
  3. Msze Święte w tygodniu:
    a. w poniedziałek, we wtorek, w czwartek i w sobotę – o godz. 7.30
    b. w środę i w piątek – w Czarnej o godz. 15.00 a w Brunarach – o godz. 16.00.
  4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu we wtorek od godz. 16.00 do godz. 17.00.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do Stołu Pańskiego. Szczęść Boże!