V Niedziela Wielkiego Postu

17 marca 2024 r.

 

 1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu. Zgodnie ze zwyczajem od dzisiejszej niedzieli aż do liturgii Męki Pańskiej w świątyniach są zasłonięte krzyże. Po prymarii i w Czarnej zmiana tajemnic Różańca Świętego.
 2. Rozpoczęła się w naszej parafii peregrynacja obrazu Najświętszego Serca Pana Jezusa. W związku z tym wielkim duchowym wydarzeniem przypominamy i zachęcamy, aby:
  a. na modlitwie gromadzić się całymi rodzinami, które są domowymi Kościołami;
  b. w tygodniu, który poprzedza lub następuje po peregrynacji uczestniczyć całą rodziną we Mszy Świętej, przyjąć Komunię Świętą i zawierzyć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa swoją rodzinę;
  c. codziennie w świątyni odmawiana jest litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa w intencji rodzin, które Pan Jezus nawiedza w swoim wizerunku w danym dniu;
  d. w pierwszy piątek miesiąca będzie sprawowana Msza Święta w intencji rodzin, które przeżyły peregrynację – o błogosławieństwo Boże;
  e. rodziny, które przeżyły peregrynację odbierają w zakrystii pamiątkowy wizerunek Najświętszego Serca Pana Jezusa – obraz został poświęcony podczas rekolekcji;
  f. niech peregrynacja będzie czasem modlitwy i pojednania z Bogiem i bliźnimi.
 3. Msze Święte w tygodniu:
  a. w poniedziałek, we wtorek, w czwartek i w sobotę o godz. 7.30;
  b. w środę i w piątek – i w Brunarach i w Czarnej – o godz. 16.00.
 4. We wtorek w liturgii Kościoła czcimy św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła. Msze Święte w tym dniu w Brunarach o godzinie  7.30 oraz 16.00, a w Czarnej o godz. 16:00.
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu w środę od godz. 15.00 do 16.00 (godzinę przed Eucharystią).
 6. W czwartek od godz. 16.00 do 17.00 dodatkowa katecheza dla dzieci z klasy III wraz z rodzicami w ramach przygotowania do I spowiedzi i Komunii Świętej.
 7. W piątek zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej – w Brunarach i w Czarnej. Droga krzyżowa rozpoczyna się o godz. 16.00 a następnie Msza Święta. Droga Krzyżowa odprawiana jest również w niedziele o godz. 10.20 – przed sumą w kościele parafialnym.
 8. Zachęcam do nabywania paschalików i baranków jako nasza wielkopostna pomoc najbardziej potrzebującym. Ofiara za paschalik lub baranka wynosi 8 złotych.
 9. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa – Niedziela Męki Pańskiej, która rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm na każdej Mszy Świętej, a uroczysta procesja z palmami wokół kościoła na Mszy Świętej o godz. 11.00 (w Czarnej – o godz. 9.30).
  Po Mszy Świętej o godz. 11.00 – konkurs na najpiękniejsze wykonane własnoręcznie palmy. Komisja konkursowa prosi, aby palmy zgłoszone do konkursu przynieść do świątyni do najbliższej soboty.
 1. Od przyszłej niedzieli Msze Święte będą odprawiane w kościele parafialnym.
 2. Proszę, aby składać doroczne ofiary na utrzymanie porządku wokół kościołów i na cmentarzu. Ofiary można składać na tacę. Bóg zapłać za ofiary złożone na kwiaty do Bożego Grobu.
 3. Próba śpiewu dla dziewcząt z DSM w piątek po Drodze Krzyżowej.
 4. W sobotę spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza – o godz. 10.00.
 5. Caritas parafialna i szkolny Wolontariat w przyszłą niedzielę o godz. 12.00 (po Mszy Świętej o godz. 11.00) organizuje śniadanie wielkanocne dla osób starszych i samotnych. Zapraszamy wszystkich chętnych.
 6. Parafia w Ropie serdecznie zaprasza na Plenerowe Misterium Męki Pańskiej w piątek 22 marca 2024 r. o godz. 19:00. Szczegóły na stronie parafii Ropa.
 7. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności + Józef ŚWIĘS z Brunar Wyżnych. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

 

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do Stołu Pańskiego. Szczęść Boże!