VI Niedziela Zwykła

11 lutego 2024 r.

1. Przeżywamy VI Niedzielę Zwykłą. Kończy się nabożeństwo czterdziestogodzinne przed Wielkim Postem. Dzisiaj także Światowy Dzień Chorych.
  2. Msze Święte w tygodniu:
    a. w poniedziałek, we wtorek, czwartek i w sobotę – o godz. 7.30.
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu we wtorek od godz. 16.00 do godz. 17.00.
  4. W środę – Popielec – rozpoczęcie okresu Wielkiego Postu. Msze Święte w tym dniu:
    a. w Brunarach o godz. 7.00 i o godz. 16.00.
    b. w Czarnej o godz. 16.00.
    Na każdej Mszy Świętej obrzęd posypania głów popiołem na znak podjęcia pokuty za grzechy i nawrócenia. W Środę Popielcową obowiązuje wszystkich (oprócz chorych) od 18 roku życia do 60 roku życia post ścisły, czyli trzy posiłki, w tym jeden do syta. Pozostałych obowiązuje tylko wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
    Składka ze Środy Popielcowej przeznaczona jest na cele charytatywne Caritas Diecezji Tarnowskiej.
  1. W piątek zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej – w Brunarach i w Czarnej Droga krzyżowa rozpoczyna się o godz. 16.00 a następnie Msza Święta.
  2. Za tydzień – I niedziela Wielkiego Postu. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. Na Mszach Świętych kazania pasyjne a po Mszach Świętych Gorzkie Żale. Droga Krzyżowa przed sumą – o godz. 10.20. Rano będą śpiewane Godzinki o Męce Pańskiej a następnie będą czytane wszystkie wypominki (te z godz. 7.00 i te z godz. 11.00).

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do Stołu Pańskiego. Szczęść Boże!