X Niedziela Zwykła

6 czerwca 2026 r.

 

  1. Przeżywamy X Niedzielę Zwykłą w Oktawie Uroczystości Bożego Ciała. Jeszcze raz zachęcam do uczestnictwa w tradycyjnych procesjach Eucharystycznych przez całą Oktawę. Zachęcam dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia dzwonkami. Zapraszam Liturgiczną Służbę Ołtarza, Dziewczęcą Służbę Maryjną oraz młodzież.
  2. Msze Święte w tygodniu:
    a. od poniedziałku do czwartku: Msza Święta i procesja Eucharystyczna – o godz. 17.00 w Czarnej i o godz. 18.00 w Brunarach;
    b. w piątek – Msza Święta w Czarnej o godz. 17.00 a w Brunarach o godz. 18.00;
    c. w sobotę o godz. 7.30 w kaplicy na plebanii.
  3. W liturgii Kościoła przeżywamy:
    a. w poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Królowej
    b. w czwartek – wspomnienie św. Barnaby, Apostoła
    c. w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
    d. w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  4. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci, także tych nienarodzonych oraz tradycyjne cukierki dla dzieci.
  5. Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w tym tygodniu w piątek o godz. 17.00 (godzinę przed wieczorną Mszą Świętą).
  6. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to równocześnie Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o kapłanach, których Bóg stawia na naszych drogach życia. Ze względu na uroczystość w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  7. Egzamin przed sakramentem bierzmowania odbędzie się we wtorek 9 czerwca o godz. 15.00 w kościele parafialnym. W egzaminie uczestniczy jeden z rodziców.
  8. W sobotę 13 czerwca dzieci z klasy III udadzą się na tradycyjną pielgrzymkę dziękczynną po Komunii Świętej do sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd o godz. 6.30 spod kościoła. Dzieci zabierają ze sobą stroje komunijne.
  1. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca. Po prymarii i w Czarnej zmiana tajemnic Różańca. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na cele parafialne, a zwłaszcza na pokrycie kosztów związanych z legalizacją budynków parafialnych, którą mam nadzieję, że uda się dokonać do końca lipca.
  2. Na kaplicę cmentarną złożyli ofiary:
    • pewna rodzina z Brunar Niżnych
    • pewna rodzina z Jaśkowej. Bóg zapłać!
  3. W minionym tygodniu przeżyliśmy tragiczną śmierć + Kamila NIEPSUJA z Czarnej, lat 17. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  4. Zapowiedzi przedślubne…