XXIV Niedziela Zwykła

11 września 2022 r.

1. Przeżywamy 24 Niedzielę Zwykłą. Jest to II niedziela miesiąca – po prymarii i w Czarnej – zmiana tajemnic Żywego Różańca. Ofiary na tacę przeznaczone są na cele parafialne. Bóg zapłać za złożone ofiary.
    W naszej Ojczyźnie rozpoczynamy XII Tydzień Wychowania. W Bazylice w Limanowej rozpoczyna się tygodniowy odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej.
  1. Msze Święte w tygodniu:
    a. w poniedziałek, we wtorek, w czwartek i w sobotę – rano o godz. 7.30 w kaplicy na plebanii
    b. w środę i w piątek – Msza Święta w Brunarach – o godz. 18.00 a w Czarnej o godz. 17.00.
  2. Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w tym tygodniu wyjątkowo we środę w kościele parafialnym o godz. 17.00 (godzinę przed Mszą Świętą wieczorną).
  3. W środę święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W sanktuarium w Kobylance główna uroczystość odpustowa.
  4. W liturgii Kościoła przeżywamy:
    a. w poniedziałek – wspomnienie Najświętszego Imienia Najświętszej Maryi Panny
    b. we wtorek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
    c. w czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
    d. w piątek – wspomnienie św. Korneliusza, papieża i Cypriana biskupa, męczenników
  5. Wczoraj w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie odbyła się uroczystość błogosławieństwa nowych ceremoniarzy naszej diecezji. Wśród pobłogosławionych przez Księdza Biskupa Ordynariusza jest trzech lektorów naszej Parafii: Maksymilian Jamro, Seweryn Bania i Patryk Pustułka. Gratulujemy im zaszczytnej funkcji ceremoniarza, którą podejmują i modlimy się, by byli gorliwymi sługami świętej liturgii w naszym kościele, by ich posługa przyczyniła się do piękna liturgii. Gratulujemy również nowym ministrantom i dziewczętom włączonym do wspólnoty DSM-u przez Księdza Biskupa Stanisława w naszej parafialnej świątyni.
  6. Spotkania grup parafialnych w sobotę:
    a. O godz. 9.00 – w Brunarach – Dziewczęca Służba Maryjna
    b. O godz. 10.00 – w Brunarach – wszyscy ministranci
    c. O godz. 11.00 – w Brunarach – ceremoniarze i lektorzy (na spotkaniu rozpoczniemy przygotowanie lektorów do czytania słowa Bożego. Gdyby byli chętni chłopcy lub młodzi mężczyźni, którzy chcieliby czytać słowo Boże nawet gdyby nie byli ministrantami – zapraszam na to spotkanie).
  7. Posługę organisty w naszej parafii rozpoczął pan Stanisław GÓRSKI. Serdecznie go witamy. Pan Organista będzie pełnił posługę w niedziele i święta oraz podczas wszystkich ślubów i pogrzebów.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do Stołu Pańskiego. Szczęść Boże!