XXV Niedziela Zwykła

18 września 2022 r.

1. Przeżywamy 25 Niedzielę Zwykłą. Jest to Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Niech nie brakuje w naszym życiu dobrej książki i gazety religijnej, czy też dobrego, wartościowego filmu religijnego.
  2. Msze Święte w tygodniu:
    a. w poniedziałek, we wtorek, w czwartek i w sobotę – rano o godz. 7.30 w kaplicy na plebanii
    b. w środę i w piątek – Msza Święta w Brunarach – o godz. 18.00 a w Czarnej o godz. 17.00.
  3. Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w tym tygodniu we wtorek od godz. 17.00 do 18.00 w kaplicy na plebanii.
  4. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszam w piątek na Mszę Świętą o godz. 18.00.
  5. W liturgii Kościoła przeżywamy:
    a. we wtorek – wspomnienie śś. Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, męczenników koreańskich
    b. w środę – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
    c. w piątek – wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny, kapłana.
  6. Biskup Ordynariusz wydał rozporządzenie, że we wszystkich parafiach naszej diecezji 23 października odbędą się wybory do nowych Rad Parafialnych. W związku z tym w najbliższą sobotę o godz. 18.00 zapraszam na spotkanie Radę Parafialną. Podczas spotkania przedstawię wytyczne Księdza Biskupa, podsumujemy pracę w Radzie Parafialnej i zastanowimy się nad sposobem przeprowadzenia wyborów do nowej Rady Parafialnej.
  7. Przyszła niedziela jest niedzielą synodalną. Jest to również dzień modlitw o trzeźwość i tradycyjna Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciw trzeźwości. W przyszłą niedzielę odpust ku czci śś. Kosmy i Damiana w parafii Banica. Suma odpustowa o godz. 11.00.
  8. Od dzisiaj można nabyć kalendarze dla rolników w cenie 28 zł. jest ponadto „Gość Niedzielny”, w którym znajdziemy informacje o uroczystej liturgii w naszej parafii, która miała miejsce 8 września w Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny oraz o nowych ceremoniarzach.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do Stołu Pańskiego. Szczęść Boże!