XXVI Niedziela Zwykła

26 września 2021 r.

1. Przeżywamy XXVI Niedzielę Zwykłą. W naszej diecezji jest to kolejna niedziela synodalna. Dzisiaj modlimy się szczególnie o trzeźwość w naszych rodzinach i za tych, którzy są uzależnieni od alkoholu, aby mieli siłę do walki z nałogiem.
  2. Msze święte w tygodniu:
  1. w poniedziałek w Brunarach o godz. 7.30.
  2. we wtorek w Brunarach o godz. 18.00.
  3. w środę, w czwartek – w Brunarach o godz. 18.00 a w Czarnej o godz. 17.00.
  4. w piątek i w sobotę – w Brunarach o godz. 17.00 i w Czarnej o godz. 17.00 a po Mszy świętej nabożeństwo różańcowe (godzinę wcześniej ze względu na nabożeństwo różańcowe).
  1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywamy:

1. w poniedziałek wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana;

2. we wtorek wspomnienie św. Wacława, męczennika;

3. w środę święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, odpust w parafii Ropa. Suma o godz. 11.00;

4. w czwartek wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła;

5. w piątek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła;

6. w sobotę wspomnienie św. Aniołów Stróżów.

2. We wtorek wieczorem o godz. 18.00 – z racji przypadającego święta św. Michała Archanioła w kościele parafialnym Msza święta. W tym dniu podczas Mszy świętej modlić się będziemy za tych, którzy zamieszkiwali tereny naszej parafii przez wieki, budowali świątynie i modlili się w nich oraz spoczywają na naszych cmentarzach – w tym również za naszych braci i siostry grekokatolików i prawosławnych.
    Od godziny 17.00 adoracja Pana Jezusa w ciszy – na zakończenie Adoracji odśpiewamy hymn
    Ciebie Boga wysławiamy.

1. W piątek rozpoczynamy miesiąc październik – miesiąc Różańca Świętego. Msza święta wieczorna od października (od najbliższego piątku) i w Brunarach i w Czarnej o godz. 17.00. Różaniec będziemy odmawiać po wieczornej Mszy świętej (w niedziele – po Mszach świętych). Zachęcam całe rodziny do odmawiania różańca. Uczestnictwem w Różańcu odpowiadamy na prośbę Matki Bożej z Fatimy.

2. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca października. Pamiętajmy w tym dniu o Komunii Świętej wynagradzającej Bogu za grzechy swoje i całego świata.
    Spowiedź święta – we wtorek od godz. 17.00 (podczas adoracji), we czwartek od godz. 17.00
    i w piątek od godz. 16.00. W kościele w Czarnej przed nabożeństwami.
    Różaniec w I piątek poprowadzą
    kandydaci do sakramentu bierzmowania w ramach przygotowania duchowego do tego sakramentu a w sobotę Dziewczęca Służba Maryjna.

1. Wyjazd do chorych – jak w każdy I piątek miesiąca.

2. W zakrystii są do nabycia kalendarze dla rolników w cenie 25 zł.

3. Spotkania grup parafialnych w sobotę:
    – o godz. 9.00 – Liturgiczna Służba Ołtarza w Brunarach
    – o godz. 10.00 – Dziewczęca Służba Maryjna w Brunarach
    – o godz. 11.00 – Liturgiczna Służba Ołtarza i Dziewczęca Służba Maryjna w Czarnej.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszamy do Stołu Pańskiego. Szczęść Boże!!!