XXXIV Niedziela Zwykła

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

20 listopada 2016 roku

Informacje duszpasterskie

Dzisiejsza uroczystość Chrystusa Króla kończy rok liturgiczny. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej i Liturgicznej Służby Ołtarza.

Wczoraj miała miejsce w Łagiewnikach historyczna Uroczystość Zawierzenia Polski Chrystusowi Królowi.  W wymiarze parafialnym Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana dokonamy dzisiaj po Mszy św. Dziś Kościół za odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi – Królowi, udziela odpustu zupełnego. Teraz wypełnijmy warunki zyskania tego odpustu.

Dzisiaj odbywa się w naszej parafii zbiórka do puszek na ofiary Kościoła Prześladowanego.

Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu, a wraz z nią zaczyna się kolejny rok liturgiczny i duszpasterski. Poświęcenie opłatków na stół wigilijny.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 21 XI – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny (wspomnienie obowiązkowe).
  • 22 XI – św. Cecylia, dziewica i męczennica, patronka muzyki kościelnej. Z tej racji naszemu Panu Organiście życzymy obfitości darów Bożych (wspomnienie obowiązkowe).
  • 24 XI – św. Andrzej Dung-Lac (ok. 1795-1839), prezbiter i jego Towarzysze, męczennicy wietnamscy; w tej grupie są różne osoby: prezbiterzy, klerycy, osoby świeckie; ich wspólną cechą charakterystyczną jest odważne głoszenie wiary chrześcijańskiej na ziemiach dzisiejszego Wietnamu (wspomnienie obowiązkowe).

Wszystkim solenizantom tego tygodnia, a także małżonkom przeżywającym jubileusze i rocznice swego małżeństwa składamy serdeczne życzenia.

We środę Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, a w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia i Nowenna do Św. Michała Archanioła o godz. 16. 00, a w Czarnej o godz. 15.00.

W piątek po Mszy św. spotkanie młodzieży i rodziców z klasy I,II,III Gimnazjum, tych uczniów, którzy nie brali udziału w dekanalnym spotkaniu młodzieży w Śnietnicy.

Zbiórka aspirantów w piątek o godz. 14.00, ministrantów i lektorów w piątek po Mszy św.

W ostatnim czasie Pan Bóg powołał do wieczności naszą parafiankę śp. Kunegundę Druzik, lat 79, za którą zamówiono 66 Mszy św., a od uczestników pogrzebu 15. Zmarłą polećmy Miłosierdziu Bożemu…

Serdeczne Bóg zapłać kierujemy do ofiarodawców na cele parafialne. Zebrano 2300 zł ( w Brunarach 1470 zł, a w Czarnej 830 zł).