Boże Narodzenie 2014

Uroczystość Bożego Narodzenia

25 grudnia 2014 roku

Informacje duszpasterskie

 

W święta Bożego Narodzenia radujemy się z faktu, że Bóg wkroczył w dzieje ludzkości, że „Słowo Ciałem się stało i zamieszkało między nami”. Aby przeżyć tę tajemnicę prawdziwie po chrześcijańsku, nie ograniczajmy się tylko do zewnętrznych obrzędów i zwyczajów. Zechciejmy dotrzeć do źródła tej radości, do samej Tajemnicy Wcielenia. Przeżywajmy te święta w gronie rodzinnym, pochyleni nad Dobrą Nowiną zwiastującą pokój i miłość.

 

Niech łaska i moc Przychodzącego Pana napełnia nas pokojem pośród wszelkich przeżywanych trudności i obaw o przyszłość. Zechciejmy otworzyć się na działanie Bożego Słowa, które stało się Ciałem,  i przyjąć Je, aby jak słyszeliśmy w Ewangelii, dało nam Ono moc, byśmy coraz bardziej stawali się Jego wiarygodnymi świadkami. Życzę tego z całego serca nie tylko wszystkim obecnym tu w tej świątyni, ale wszystkim mieszkańcom naszej parafii i wszystkim, którzy przebywają tutaj gościnnie w tych dniach. Proszę też, abyście stali się jak aniołowie i zanieśli te życzenia wszystkim tym, którzy nie mogą lub też jest im trudno do naszej świątyni dzisiaj przyjść. Chciejmy dzielić się tą dobrą nowiną ze wszystkimi, z którymi się spotkamy.

 

Bóg zapłać składamy Ks. Franciszkowi za pomoc w organizowaniu rekolekcji adwentowych, spowiedzi i liturgii świątecznej. Serdeczne podziękowania składamy Scholii, Gimnazjalistom z II kl i Panu organiście Tadeuszowi Karpińskiemu za wystrój świąteczny naszej świątyni i tym wszystkim którzy pomagali go przygotować. Wdzięczność wyrażamy Pani Annie Gambal z przygotowanie posiłku dla Księży na spowiedzi. Dziękujemy LSO i scholi za zaangażowanie się w oprawę liturgiczną Świąt Bożego Narodzenia. Dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczymy na cele parafialne.

 

Dzisiaj Msze św. O godz. 8.00 i 11.00 a w Czarnej o godz. 9.30.

Jutro drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Czas rodzinnych spotkań. Msze Święte o godzinie 8.00, 11.00, a w Czarnej o godz. 9.30. Na Mszy św. o 8.00 będzie mieć miejsce rozesłanie kolędników misyjnych. Proszę o życzliwe przyjęcie ich w swoich domach.

Składka w drugie święto tradycyjnie jest przeznaczona na utrzymanie Katolickiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Gorąco polecamy tę zbiórkę ofiarności Parafian!

W tym tygodniu, w liturgii Kościoła przypada:

– w sobotę, 27 grudnia, świętego Jana Apostoła, umiłowanego ucznia Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 7.30 poświęcenie wina.

W przyszłą niedzielę przezywać będziemy Święto Najświętszej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.  Na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy wszystkie pary małżeńskie, a szczególnie te które w tym roku przeżywają 50 i 25 rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. Będzie to okazja do uroczystego odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.  

SONY DSCZachęcamy  do nabycia  świątecznego znaczka turystycznego z ryciną naszego kościoła parafialnego. Cena znaczka wynosi 7 zł i można go nabyć u ministrantów. Więcej informacji na ten temat, jak też o wydażeniach z ostatnich tygodni znajdziemy na stronie internetowej www.parafia.brunary.pl. Są jeszcze do nabycia kalendarze na przyszły rok z pięknymi pejzarzami Brunar. Cena kalendarza wynosi 15 zł.

Zmarł nasz parafianin śp. Kazimierz Druzik, lat 40, którego pogrzeb będzie w sobotę o godz. 15.00. Pół godziny wcześniej o godz. 14.30 będzie wprowadzenie zwłok do kościoła i różaniec. Zmarłego polećmy miłosierdziu Bozemu…Dobry Jezu, nasz Panie…

Kolęda

W najbliższym czasie w naszej Parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragniemy odwiedzić i zanieść do  domów i rodzin wszystkich parafian Boże błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach całej naszej wspólnoty parafialnej. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na potrzeby naszej Parafii.

Młodzież i dzieci niech przygotują zeszyty do religii. W miarę możliwości niech zgromadzi się cała rodzina. Wizyta duszpasterska w parafii tzw. kolęda rozpocznie się od soboty (27.12) wg następującego porządku:

Sobota 27 XII od godz. 8.00

Jaśkowa: od P. Jana Lisowicza do P. Stanisława Matuły

Niedziela 28 XII od godz. 12.00

Od P. Franciszka Matuły do P. Stanisława Grucy i Józefa Trzepaczki

Poniedziałek 29 XII od godz. 8.00

Od Pana Edwarda Gołyźniaka do P. Sylwestra Stacha