Intencje Mszy Świętych – 25.10 – 31.10.2021

Poniedziałek 25.10.

Brunary:

17.00: W int. Wandy i Tadeusza Liszka – w 35 rocz. sakramentu małżeństwa – z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o Boże błogosławieństwo – przez wstawiennictwo Matki Bożej – z int. dzieci

17.00: + Kinga Liszka – z int. kuzynki Dominiki Turek z Lenką

17.00: + Halina Szczecina

17.00: + Kinga Liszka – z int. Marka i Katarzyny Cisowskich z dziećmi

Środa 27.10.

Brunary:

17.00: W int. Lidii i Krzysztofa Motyka – w rocz. sakramentu małżeństwa – z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o Boże błogosławieństwo – przez wstawiennictwo Matki Bożej

17.00: + Łukasz Ćwiklik

Czwartek 28.10.

17.00: + Antoni Trojanowicz

17.00: + Kinga Liszka – z int. Justyny i Damiana Durałek

Brunary:

17.00: + Michał Kłapacz – w 1 r. śm.

Czarna:

17.00: W int. Aleksandry Gryboś – w 18 rocz. urodzin – z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o Boże błogosławieństwo – przez wstawiennictwo Matki Bożej – z int. rodziców i rodzeństwa

Brunary:

17.00: W int. Małgorzaty i Marcina Lisowicz – w rocz. sakramentu małżeństwa – z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o Boże błogosławieństwo – przez wstawiennictwo Matki Bożej

17.00: + Kinga Liszka – z int. koleżanek i kolegi z pracy

Niedziela 31.10.

8.00: ++ zm. z rodziny Brońskich i Skrzypniaków

11.00: ++ Stanisława (f) i Stanisław Motyka – w rocz. śm. – z int. córki Marii

9.30: Za Parafię

XXX Niedziela Zwykła

24 października 2021 r.

1. Przeżywamy XXX Niedzielę Zwykłą. Jest to niedziela misyjna, która rozpoczyna w Kościele tydzień szczególnej modlitwy za Misyjne Dzieło Kościoła. Składka w całym Kościele na świecie w tym dniu przeznaczona jest na cele misyjne. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  2. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać rocznicę poświęcenia naszego kościoła.
  3. Modlitwa Różańcowa będzie bezpośrednio po Mszach świętych. Msze święte w tygodniu codziennie w Brunarach o godz. 17.00 i w Czarnej o godz. 17.00. Różaniec poprowadzą:
    a. w poniedziałek – klasa I, II i III
    b. w środę – klasa VII, VIII a i VIII b
    c. w czwartek – Liturgiczna Służba Ołtarza
    d. w piątek – klasa IV, V i VI
    e. w sobotę – Dziewczęca Służba Maryjna.
  4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywamy:
    a. w czwartek – święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza,
  5. Zadbajmy w tym tygodniu, aby uporządkować groby na Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny.
    Postarajmy się również przygotować duchowo, korzystając ze spowiedzi, byśmy za naszych zmarłych mogli ofiarować Mszę świętą, Komunię Świętą, modlitwę i zyskiwane odpusty.
    Spowiedź święta będzie przez cały tydzień pół godziny przed wieczorną Mszą świętą oraz w sobotę (będzie dodatkowy kapłan):
    a. w Brunarach – od 8.00 do 9.00
    b. w Czarnej – od 9.30 do 10.00.
    Przypominam uczniom, że ta spowiedź będzie równocześnie spowiedzią pierwszopiątkową.
  1. Msza święta dziękczynna w intencji dobrodziejów z Brunar dla Centrum Miłosierdzia Bożego w Peru zostanie odprawiona w najbliższy czwartek w Peru. Ks. Wiesław Tworzydło dziękuje za złożone ofiary.
  2. Bóg zapłać wszystkim za troskę o piękno otoczenia kościołów i cmentarzy.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najlepsze życzenia. Szczęść Boże!!!