Intencje Mszy Świętych – 04.10 – 10.10.2021

Poniedziałek 04.10.

Brunary:

17.00: W int. Piotra i Franciszki Jamro – z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o Boże błogosławieństwo – przez wstawiennictwo Matki Bożej

17.00: + Jan Jeliński – z int. córki Anny

17.00: + Bronisław Motyka

17.00: + Jan Jeliński – z int. córki Alfredy

Środa 06.10.

17.00: ++ Stanisław, Grażyna i Czesław Święs – z int. siostry Bernadety

16.00: + Jan Jeliński – z int. córki Bernadetty z mężem

Czwartek 07.10.

17.00: + Grażyna Rówińska – z int. rodziny

17.00: + Jan Jeliński – z int. syna Józefa z żoną i dziećmi

17.00: + Jan Broński – w 9 rocz. śm. – z int. żony

17.00: + Jan Jeliński – z int. syna Grzegorza z żoną

17.00: ++ Jan Skrzypniak i + Jan Broński

17.00: + Jan Jeliński – z int. Róży Ojców

Niedziela 10.10.

Brunary:

8.00: W int. Doroty i Wiesława Haluch – w 20 rocz. sakramentu małżeństwa –  z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o Boże błogosławieństwo – przez wstawiennictwo Matki Bożej

11.00: ++ Antoni Trojanowicz, + Kazimierz Druzik, + Franciszek Stróżyk

9.30: W int. parafii

XXVII Niedziela Zwykła

3 października 2021 r.

1. Przeżywamy XXVII Niedzielę Zwykłą. Rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Serdecznie zapraszam starszych, młodzież i dzieci do wspólnego odmawiania Różańca w naszych świątyniach.
  2. Modlitwa Różańcowa będzie bezpośrednio po Mszach świętych. Msze święte w tygodniu codziennie:
    a. w Brunarach o godz. 17.00 i w Czarnej o godz. 17.00.
    b. wyjątkiem będzie środa – ze względu na spowiedź misyjną w parafii Ropa – Msza święta w Czarnej będzie godzinę wcześniej czyli o 16.00. W Brunarach – bez zmiany – o godz. 17.00.
  3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywamy:
    a.
    w poniedziałek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu;
    b. we wtorek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy;
    c. w czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
  4. W czwartek na Mszę świętą o godz. 17.00 do Brunar zapraszam uczniów klasy III wraz z rodzicami w ramach przygotowania do I spowiedzi i Komunii Świętej. Na Mszy świętej będzie poświęcenie różańców.
  5. W przyszłą niedzielę – II niedzielę miesiąca po prymarii i w Czarnej zmiana tajemnic Różańca Świętego. Ofiary na tacę przeznaczone będą na cele parafialne. Przygotowujemy się powoli do prac przy świątyni parafialnej.
  6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać XXI Dzień Papieski i Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. Składka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” będzie w niedzielę za 2 tygodnie.
  7. Zbliża się miesiąc listopad i wypominki za naszych Zmarłych. Z tyłu świątyni znajdują się kartki wypominkowe (listopadowe i roczne), na których możemy wpisać imiona i nazwiska zmarłych tak byśmy wiedzieli za kogo się modlimy (na wypominkach rocznych osoby z najbliższej rodziny a na wypominkach listopadowych z dalszej rodziny). Wypominki roczne będą czytane przez cały rok natomiast listopadowe w listopadzie – do Adwentu.
  8. W zakrystii są do nabycia kalendarze dla rolników w cenie 25 zł.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia – a wśród nich Ks. Franciszkowi – emerytowanemu proboszczowi składamy najlepsze życzenia. Szczęść Boże!!!