Intencje Mszy Świętych – 11.10 – 17.10.2021

16.00: + Kinga Liszka – z int. koleżanek i kolegi z pracy

Czwartek 14.10.

Brunary:

7.30: Za zmarłych i za żyjących leśników, myśliwych oraz pozostałych ludzi lasu związanych z Nadleśnictwem Łosie.

17.00: W int. Zosi i jej rodziców oraz chrzestnych – o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski – przez wstawiennictwo Matki Bożej

17.00: + Kinga Liszka – z int. Rafała z żoną

17.00: ++ za wypominanych

Czarna:

17.00: + Kinga Liszka – z int. Anny Gawron – byłej nauczycielki przedszkola w Uściu Gorlickim

Brunary:

17.00: W int. Teresy i Wojciecha – w 17 rocz. sakramentu małżeństwa – z podziękowaniem za łaski i z prośbą o Boże błogosławieństwo – przez wstawiennictwo Matki Bożej

17.00: + Kinga Liszka – z int. kuzynki Magdaleny Leśniak z rodziną

Niedziela 17.10.

Brunary:

8.00: W int. Danuty i Sylwestra Stach – w 37 rocz. sakramentu małżeństwa –  z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o Boże błogosławieństwo – przez wstawiennictwo Matki Bożej

11.00: + Czesław Kusiak – w 9 rocz. śm.

9.30: + Bolesław Kwiczal

XXVIII Niedziela Zwykła

10 października 2021 r.

1. Przeżywamy XXVIII Niedzielę Zwykłą. Po prymarii i w Czarnej zmiana tajemnic Różańca Świętego. Ofiary na tacę przeznaczone są na cele parafialne. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  2. Modlitwa Różańcowa będzie bezpośrednio po Mszach świętych. Msze święte w tygodniu codziennie w Brunarach o godz. 17.00 i w Czarnej o godz. 17.00.
    Różaniec poprowadzą:
    a. w poniedziałek – klasa I, II i III
    b. w środę – klasa VII, VIII a i VIII b
    c. w czwartek – Liturgiczna Służba Ołtarza
    d. w piątek – klasa IV, V i VI
    e. w sobotę – Dziewczęca Służba Maryjna.
  1. Dzisiaj przeżywamy XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. W przyszłą niedzielę do puszek możemy złożyć ofiary na wsparcie Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, fundującą stypendia dla młodzieży.
  2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywamy:
    a. w środę – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego
    b. w piątek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa
    c. w sobotę – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej – kolejna rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża.
  3. W środę na Mszę świętą o godz. 17.00 do Brunar zapraszam uczniów klasy VIII a i VIII b wraz z rodzicami w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.  Zapraszam również klasę VII. Na Mszy świętej będzie poświęcenie różańców dla uczniów klas VIII.
  4. We czwartek przypada Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętamy w tym dniu o pedagogach. Na modlitwie różańcowej modlić się będziemy szczególnie w int. nauczycieli i wychowawców. Zapraszam nauczycieli z naszej parafii.
  5. We czwartek o godz. 7.30 w świątyni parafialnej Msza Święta z okazji św. Huberta – patrona myśliwych zamówiona przez Lasy Państwowe – nadleśnictwo Łosie. Dziękuję Nadleśnictwu za wielką życzliwość dla naszej parafii, za wielką troskę o wymianę elementów drewnianych dla otoczenia kościoła w Czarnej oraz za przekazanie ofiary w formie darowizny na ten cel. Dziękuję również za coroczne ofiarowanie choinek na Boże Narodzenie do świątyni parafialnej. Bóg zapłać.
  6. W piątek 15 października przypada Dzień Dziecka Utraconego. Na modlitwie różańcowej będziemy modlić się za rodziny, które cierpią po utracie swoich dzieci.
  7. Zbliża się miesiąc listopad i wypominki za naszych Zmarłych. Z tyłu świątyni znajdują się kartki wypominkowe (listopadowe i roczne), na których możemy wpisać imiona i nazwiska zmarłych tak byśmy wiedzieli za kogo się modlimy. Bóg zapłać za ofiary składane przy okazji wypominków.
  8. W zakrystii są jeszcze do nabycia kalendarze dla rolników w cenie 25 zł.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najlepsze życzenia. Szczęść Boże!!!