Intencje Mszy Świętych – 01.11 – 07.11.2021

8.00: + Konstanty Czaja – w 1 rocz. śm. – z int. córki Teresy z mężem i wnuków

11.00: ++ za zmarłych parafian

9.30: ++ Janina i Kazimierz Gryboś – w 15 rocz. śm. Janiny

Wtorek 02.11. – Dzień Zaduszny (Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych)

7.00: ++ za wszystkich zmarłych

16.30: + Danuta Plewa – w 1 rocz. śm.

16.00: + Jerzy Chmielowski

Środa 03.11.

16.30: ++ Stanisław i Anna

16.00: + Jan Jeliński – z int. rodziny Ligęzów

Czwartek 04.11.

16.30: ++ Jan i Stefania Skraba – w 3 rocz. śm. Jana

16.00: + Jan Jeliński – z int. żony Stefanii

16.30: ++ Franciszek i Genowefa

16.00: + Jan Jeliński – z int. córki Alfredy

Brunary:

15.00: W int. Patrycji – w 18 rocz. urodzin – z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o Boże błogosławieństwo – przez wstawiennictwo Matki Bożej – z int. rodziców

16.30: + Jan Lisowicz – w rocz. śm. – z int. Marcina z rodziną

16.00: + Jan Jeliński – z int. córki Bernadetty z mężem

Niedziela 07.11.

8.00: + Szymon Gambal – z int. żony

11.00: + Kunegunda Druzik – w rocz. śm. – z int. męża

9.30: Za Parafię

XXXI Niedziela Zwykła

31 października 2021 r.

Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego

1. Przeżywamy Uroczystość Poświęcenia Kościoła. Kończymy nabożeństwa różańcowe. Dziękuję Wam za liczny udział przez cały październik. Dziękuję dzieciom i młodzieży za prowadzenie modlitwy. Pięknie było patrzeć i słuchać, jak dzieci chętnie brały udział w odmawianiu Różańca. Dziękuję tym wszystkim, którzy również w domu z dziećmi praktykują modlitwę różańcową.
  2. Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w naszej parafii będą według następującego porządku:
    a. w kościele parafialnym o godz. 8.00 i o godz. 11.00. Po Mszy świętej o godz. 11.00 będzie procesja na cmentarz i modlitwa różańcowa za zmarłych,
    b. w kościele w Czarnej o godz. 9.30. Po Mszy świętej procesja na cmentarz i modlitwa za zmarłych.
  3. We wtorek Dzień Zaduszny. Msze święte:
    a. w Brunarach o godz. 7.00 (w kaplicy na plebanii) i po południu o godz. 16.30 w kościele. Od godz. 16.00 – Różaniec z wypominkami za zmarłych
    b. w Czarnej po południu o godz. 16.00. Od godz. 15.30 – Różaniec za zmarłych.
  4. Odwiedzając cmentarze stańmy nad mogiłami zmarłych z czystymi sercami, wolnymi od grzechu ciężkiego, byśmy mogli ofiarować Komunię Świętą, nasze modlitwy i odpusty, błagając Boga o miłosierdzie dla naszych zmarłych.
  5. Od tego tygodnia następuje zmiana godziny wieczornej Mszy świętej:
    a. w Brunarach – Msza święta o godz. 16.30. Od godz. 16.00 Różaniec z wypominkami za zmarłych
    b. w Czarnej – Msza święta o godz. 16.00. Od godz. 15.30 Różaniec z wypominkami za zmarłych.
  6. W Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzach będą zbierane ofiary do puszek na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Dziękuję lektorom, ministrantom, Dziewczęcej Służbie Maryjnej i przedstawicielom Szkolnego Wolontariatu za przeprowadzenie kwesty. Ks. Rektor dziękuje wszystkim Ofiarodawcom i zapewnia, że codziennie w Seminarium za wszystkich Ofiarodawców sprawowana jest Msza Święta.
  7. Dziękuję młodzieży z Wolontariatu wraz z wychowawcami za posprzątanie kaplicy na cmentarzu. Bóg zapłać.
  8. W tym tygodniu w Czarnej, jeśli pozwoli na to pogoda, rozpocznie się wymiana elementów drewnianych zniszczonych przez grzyby.
  9. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca listopada. W I piątek pamiętajmy o Komunii Świętej wynagradzającej Bogu za grzechy nasze i całego świata.
  10. Wypominki listopadowe będą czytane od wtorku przez cały tydzień. Od przyszłej niedzieli będą odczytywane wypominki roczne. Gdyby ktoś zauważył jakieś błędy w wypominkach proszę to zgłosić, celem korekty zaistniałych błędów. Warunki zyskania odpustów za zmarłych zostaną podane w dniu jutrzejszym.