Intencje Mszy Świętych – 18.10 – 24.10.2021

Poniedziałek 18.10.

Brunary:

17.00: Za Ofiarodawców dla naszej parafii – o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski przez wstawiennictwo Matki Bożej

17.00: + Jan Jeliński – z int. rodziny Chrobaków

Brunary:

17.00: + Stanisław Pajor – w 37 rocz. śm.

17.00: + Jan Jeliński – z int. rodziny Ligęzów

Środa 20.10.

17.00: ++ Wiktoria i Jan Kawa

17.00: + Jan Jeliński – z int. sąsiadki Zofii Majer

Czwartek 21.10.

17.00: ++ Emilia i Stanisław Trojanowicz

17.00: + Jan Jeliński – z int. rodziny Józefa Matusika

17.00: + Jan Radzik

17.00: + Jan Jeliński – z int. Róży Ojców

Brunary:

17.00: ++ Elżbieta Garbacz – w 3 rocz. śm., + Jan Kołodziej – w 13 rocz. śm. – z int. żony i dzieci

16.00: + Jan Jeliński – z int. wnuka Karola

Niedziela 24.10.

Brunary:

8.00: ++ Stanisława (f) i Stanisław Motyka – w rocz. śm. – z int. córki Anny z rodziną

11.00: W int. Bernadetty i Stefana Grybel – w 40 rocz. sakramentu małżeństwa – z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o Boże błogosławieństwo – przez wstawiennictwo Matki Bożej

9.30: ++ Barbara i Antoni Majer

XXIX Niedziela Zwykła

17 października 2021 r.

1. Przeżywamy XXIX Niedzielę Zwykłą. Jest to kolejna niedziela synodalna. Do puszek możemy złożyć ofiary na wsparcie Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, fundującą stypendia dla młodzieży. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  2. Modlitwa Różańcowa będzie bezpośrednio po Mszach świętych. Msze święte w tygodniu codziennie w Brunarach o godz. 17.00 i w Czarnej o godz. 17.00. Różaniec poprowadzą:
    a. w poniedziałek – klasa I, II i III
    b. w środę – klasa VII, VIII a i VIII b
    c. w czwartek – Liturgiczna Służba Ołtarza
    d. w piątek – klasa IV, V i VI
    e. w sobotę – Dziewczęca Służba Maryjna.
  3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywamy:
    a. w poniedziałek – święto św. Łukasza, Ewangelisty,
    b. w środę – wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana,
    c. w piątek – uroczystość św. Jana Pawła II, papieża.
  4. W poniedziałek – w święto św. Łukasza pamiętamy o lekarzach, pielęgniarkach i wszystkich pracownikach Służby Zdrowia. Na modlitwie różańcowej modlić się będziemy szczególnie w ich intencji.
  5. W piątek 22 października przypada wspomnienie św. Jana Pawła II, które w Małopolsce ma rangę uroczystości. Św. Jan Paweł II jest patronem Małopolski. Z tej racji w piątek na terenie województwa małopolskiego nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
  6. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna w Kościele tydzień szczególnej modlitwy za Misyjne Dzieło Kościoła. Składka w całym Kościele na świecie w tym dniu przeznaczona jest na cele misyjne.
  7. Pragnę bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy składają ofiary na sprzątanie, ogrzewanie kaplicy i na dekorację naszych kościołów. Proszę rodziny, które nie wpłaciły jeszcze II raty składki na sprzątanie kościoła oraz na utrzymanie porządku koło świątyni, na cmentarzu i na pielęgnację ogrodów, aby dokonały tej wpłaty do końca października. Bóg zapłać wszystkim za troskę o piękno otoczenia kościoła i cmentarza.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najlepsze życzenia. Szczęść Boże!!!